15 Հունվար 2010 - 06:43 AMT
2009 թվականի ընթացքում բնակարանային պայմանների բարելավման նպատակով բռնադատվածի կամ վերջինիս առաջին հերթի ժառանգի կարգավիճակ ունեցող 44 քաղաքացու տրամադրվել են ընդհանուր գումարով 182 մլն 910 630 ՀՀ դրամի բյուջետային վարկեր, հաղորդում է ՀՀ ֆինանսների նախարարության մամլո ծառայությունը:
Բռնադատված քաղաքացիներինարտոնյալ պայմաններով բյուջետայինվարկերիտրամադրման գործընթացն իրականացվում է 2001 թվականից: 2009 թվականի դեկտեմբերի 30-ի դրությամբ ընդհանուր առմամբ նշված վարկային ծրագրի շրջանակներում 238 քաղաքացու տրամադրվել է 894 մլն 847 730 ՀՀ դրամ գումարով վարկ:
Վարկերը տրամադրվումեն բնակարանիգնման, բնակարանային շինարարություն իրականացնելու կամանավարտբնակելիտանշինարարությունն ավարտինհասցնելու, ինչպես նաեւ վերանորոգելու նպատակով: Նշված բյուջետային վարկերը տրամադրվում են 25 տարի մարման ժամկետով եւ տարեկան 1 տոկոս դրույքաչափով, վարկի մարումը վարկի տրամադրման օրվանից սկսած 3 տարի հետո մարելու, իսկ տոկոսները` 2 տարի հետո մարելու պայմանով:

15 Январь 2010 - 06:43 AMT
В 2009 году в целях улучшения квартирных условий 44 гражданам, имеющим статус репрессированного или его прямого наследника, было выдало бюджетных кредитов на общую сумму в 183 млн. драмов, сообщает пресс-служба министерства финансов Армении.
Как отмечается в сообщении, процесс предоставления бюджетных кредитов репрессированным гражданам был начат в 2001 году, и по положению на 30 декабря 2009 года общая сумма бюджетных кредитов, которая была выдана 238 гражданам, составила 895 млн. драмов.
Кредиты предоставляются для приобретения квартир, осуществления квартирного строительства или завершения строительства жилья, а также для ремонта. Бюджетные кредиты выдаются под 1% годовых, с 25-летним сроком погашения, при этом срок погашения кредита осуществляется через три года после его получения, а проценты выплачиваются спустя два года.