15 Հունվար 2010 - 14:09 AMT
2009 թ. դեկտեմբերի 26-ից 2010 թ. հունվարի 15-ն ընկած ժամանակահատվածում արտարժույթի ներբանկային շուկայում բանկերը գնել են 114.926.450 ԱՄՆ դոլար` 376.92 դրամ ԱՄՆ մեկ դոլարի դիմաց միջին փոխարժեքով եւ վաճառվել է 194.995.539 ԱՄՆ դոլար` 378.83 դրամ ԱՄՆ մեկ դոլարի դիմաց միջին փոխարժեքով:
Նույն ժամանակահատվածում միջբանկային շուկայում իրականացվել է 1.900.000 ԱՄՆ դոլարի առուվաճառք` 376.92 դրամ մեկ ԱՄՆ դոլարի դիմաց միջին փոխարժեքով:
Նշված ժամանակահատվածում «Նասդաք Օէմէքս Արմենիա» ԲԲԸ իրականացրել է 91.204.000 ԱՄՆ դոլարի առուվաճառք` 377.81 դրամ մեկ ԱՄՆ դոլրի դիմաց միջին փոխարժեքով:
2009 թ. դեկտեմբերի 21-ից հունվարի 3-ն ընկած ժամանակահատվածում բանկերը տրամադրած վարկերի ծավալը կազմել է 35.9 մլրդ դրամ, իսկ ԱՄՆ դոլարով տրամադրված վարկերի ծավալը` 83.8 մլն ԱՄՆ դոլար, հաղորդում է Հայաստանի Կենտրոնական բանկի մամլո ծառայությունը:

С 26 декабря 2009 г. по 15 января 2010 г. на внутривалютном банковском рынке банками было куплено 114,926,450 долларов США по 376.92 драмов/1 доллар США и продано 194,995,539 долларов США по 378.83 драмов/1 доллар США.
В то же время на межбанковском рынке было реализовано сделок по купле-продаже на общую сумму 1,900,000 по 376.92 драмов/1 доллар США.
За аналогичный период на ОАО NASDAQ OMX Армения было реализовано сделок по купле-продаже на сумму 91,204,000 долларов США по 377.81 драмов/1 доллар США.
С 21 декабря 2009 г. по 3 января 2010 г. объем предоставленных банками драмовых кредитов составил 35.9 млрд. драм, а долларовых кредитов – 83.8 млн. долларов США, сообщает пресс-служба Центрального банка Армении.