Ամերիաբանկի վարկային պորտֆելը 31.12.09թ. դրությամբ կազմել է ավելի քան 52 մլրդ դրամ` աճելով տարվա սկզբի համեմատ 68%-ով: Սակայն վարկավորման ուղղությամբ Բանկի արդյունավետ գործունեությունը չի սահմանափակվում միայն պորտֆելի աճով: Բանկը հավատարիմ մնալով իր որդեգրած քաղաքականությանը` բացահայտել հաճախորդների պահանջմունքները եւ դրան համապատասխան առաջարկել բանկային ծառայություններ, իրականացրել է մշտական աշխատանք պոտենցիալ վարկառուների հնարավորությունների ճիշտ գնահատման եւ արդեն առկա վարկառուների հետ համակողմանի համագործակցության ուղղությամբ, որի արդյունքում ապահովվել է Բանկի վարկային պորտֆելի բարձր որակ. 31.12.09թ. դրությամբ Ամերիաբանկի վարկային պորտֆելում իսպառ բացակայում են անհուսալի վարկերը, իսկ դասակարգված վարկերը կազմում են ամբողջ վարկային պորտֆելի ընդամենը 0.17 %-ը, հաղորդում է բանկի մամլո ծառայությունը:
Հաշվետու տարվաարդյունքներովԲանկի վարկային պորտֆելի աճի 89%-ն ապահովվել է կորպորատիվ հաճախորդներին տրված վարկերի հաշվին, որոնք տարվա ընթացքում աճել են 75%-ով եւ կազմել 44 մլրդ դրամ` ամբողջ վարկային պորտֆելի 84 %-ը:
Չնայած այն հանգամանքին, որ «Ամերիաբանկ»-ը կորպորատիվ, ներդրումային բանկ է, սակայն ֆիզիկական անձանց, հատկապես կորպորատիվ հաճախորդների աշխատակիցների վարկավորմանը Բանկը պատշաճ ուշադրություն է ցուցաբերում` առաջարկելով վարկերի լայն տեսականի, եւ արդյունքում ֆիզիկական անձանց տրամադարած վարկերը 2009 թվականին աճել են 35%-ով:
«Ամերիաբանկ» ՓԲԸկորպորատիվ, ներդրումային բանկ է, որն իրականացնում է կորպորատիվ եւ սահմանափակ մանրածախ բանկային ծառայություններ` տրամադրելով բանկային լուծումների ամբողջական փաթեթ: «Ամերիաբանկ»-ի Տնօրենների խորհրդի նախագահն է պրն Ռուբեն Վարդանյանը, Տնօրինության նախագահ-գլխավոր տնօրենը` պրն Արտակ Հանեսյանը: «Ամերիաբանկ»-ի ռազմավարական գործընկերն է «ՏրոյկաԴիալոգ» խումբը` Ռուսաստանի ամենամեծ ներդրումային բանկային ընկերություններից մեկը:

По состоянию на 31 декабря 2009 года кредитный портфель Америабанка превысил 52 млрд. драмов, обеспечив рост по сравнению с началом 2009 года на 68%, сообщает пресс-служба банка.
Как отмечается в сообщении, однако эффективная деятельность банка обусловлена не только ростом его кредитного портфеля, поскольку «Америабанк всегда работал в направлении правильной оценки возможностей потенциальных заемщиков и всестороннего сотрудничества с действующими заемщиками».
По состоянию на 31 декабря 2009 года в Америабанке полностью отсутствуют ненадежные кредиты, а классифицированные кредиты составляют лишь 0,17% от всего кредитного портфеля. Согласно сообщению, в течение 2009 года 89% роста кредитного портфеля было обеспечено за счет кредитов, выданных корпоративным клиентам, которые в течение года выросли на 75% и составили 44 млрд. драмов, что составляет 84% кредитного портфеля. Помимо этого, в течение 2009 года объем кредитов, выданных банком физическим лицам, увеличился на 35%.
ЗАО “Америабанк” является инвестиционным банком, предлагающим корпоративные, инвестиционные и ограниченные розничные услуги в виде комплексного пакета. Стратегическим партнером ЗАО “Америабанк” является группа компаний “Тройка Диалог” – одна из крупнейших инвестиционно-банковских компаний в России. Банк имеет два филиала в г. Ереване, один в г. Каджаране и один в НКР. Председателем Совета директоров банка является Рубен Варданян, председателем директората-генеральным директором – Артак Анесян.