19 Հունվար 2010 - 13:36 AMT
ՀՀ փոխվարչապետը եւ Արաբական Միացյալ Էմիրությունների բնապահպանության նախարարը քննարկեցին երկու երկրների համագործակցության հարցերը գյուղատնտեսության ոլորտում
ՀՀ փոխվարչապետ, տարածքային կառավարման նախարար Արմեն Գեւորգյանը «Համաշխարհային էներգետիկայի ապագան» համաժողովի շրջանակներում հանդիպում ունեցավ Արաբական Միացյալ Էմիրությունների բնապահպանության նախարար Ռաշիդ Ահմադ Բին Ֆահադիի հետ, հաղորդում է նախարարության մամլո ծառայությունը:
Քննարկվեցին երկու երկրների համագործակցության հնարավորությունները: Հաշվի առնելով, որ այս նախարարը համակարգում է նաեւ գյուղատնտեսության ոլորտը, անդրադարձան գյուղատնտեսական մթերքների արտահանման խնդիրներին:
ՀՀ փոխվարչապետ Արմեն Գեւորգյանը ներկայացրեց Հայաստանում գյուղատնտեսական մթերքների արտադրության գործում Արաբական Միացյալ Էմիրությունների ներդրումների հնարավորությունները:
Քննարկվեցին նաեւ լոգիստիկայի (նյութատեխնիկական ապահովման եւ սպասարկման) հնարավորությունները:
Արմեն Գեւորգյանը Ռաշիդ Ահմադ Բին Ֆահադիին հրավիրեց Հայաստան` համագործակցության հնարավորություններին տեղում ծանոթանալու նպատակով:

19 Январь 2010 - 13:36 AMT
Вице-премьер-министр, министр территориального управления РА Армен Геворгян с рабочим визитом находится в Объединенных Арабских Эмиратах, сообщает пресс-служба министерства. В состав армянской делегации входят заместитель министра энергетики и природных ресурсов РА Арег Галстян, посол РА в ОАЭ Ваагн Меликян.
В рамках визита состоялась встреча вице-премьер-министра РА с министром охраны природы ОАЭ Рашидом Ахмад Бин Фахади. Учитывая то, что министр курирует также сферу сельского хозяйства, был затронут вопрос экспортирования сельскохозяйственных продуктов.
Вице-премьер РА Армен Геворгян представил возможности инвестиций ОАЭ в производство сельскохозяйственных продуктов в Армении. Стороны также обсудили возможности логистики (материально-технического обеспечения и обслуживания).
Армен Геворгян пригласил Рашида Ахмада Бин Фахади в Армению для ознакомления на месте с возможностями сотрудничества.