Հայաստանի նախագահ Սերժ Սարգսյանն ընդունեց ղարաբաղյան հակամարտության կարգավորման գծով ԵԱՀԿ Մինսկի խմբի համանախագահներ Յուրի Մերզլյակովին (Ռուսաստան), Բեռնար Ֆասիեին (Ֆրանսիա) եւ Ռոբերտ Բրադտկեին (ԱՄՆ): Հանդիպմանը ներկա էին ԵԱՀԿ գործող նախագահի ներկայացուցիչ, դեսպան Անջեյ Կասպրշիկը եւ Հայաստանի արտգործնախարար Էդվարդ Նալբանդկանը:
Կողմերը քննարկեցին արցախյան հիմնախնդրի կարգավորման ներկայիս գործընթացը եւ Հայաստանի ու Ադրբեջանի նախագահների նշանակված հանդիպումը, հաղորդում է Հայաստանի նախագահի մամլո ծառայությունը:
Ինչպես PanARMENIAN.Net-ի թղթակցին հայտնի դարձավ տեղեկացված աղբյուրներից, Հայաստանի, Ռուսաստանի եւ Ադրբեջանի նախագահներ Սերժ Սարգսյանի, Դմիտրի Մեդվեդեւի ու Իլհամ Ալիեւի եռակողմ հանդիպումը կկայանա հունվարի 25-ին Սոչիում:
ԵԱՀԿ Մինսկի խմբի հիմնական նպատակը ղարաբաղյան հակամարտության լուծումն է, նրա դիտորդները հետեւում են հակամարտող կողմերի միջեւ զինադադարի պահպանմանը: 1993-ին Մինսկի խումբը հակամարտության կարգավորման ծրագիր առաջարկեց («Ճշգրտված գրաֆիկ»), սակայն ոչ Հայաստանը, ոչ էլ Ադրբեջանը չընդունեցին այդ դրույթները: 1994-ին երկու կողմերը Ռուսաստանի միջնորդությամբ պայմանավորվեցին հրադադարի մասին ոչ պաշտոնական համաձայնություն պահպանել, որը գործում է մինչ օրս: ԵԱՀԿ ՄԽ համանախագահներն են Ռուսաստանը, Ֆրանսիան եւ ԱՄՆ-ն: