20 Հունվար 2010 - 12:50 AMT
Հայաստանի նախագահ Սերժ Սարգսյանն ընդունեց ղարաբաղյան հակամարտության կարգավորման գծով ԵԱՀԿ Մինսկի խմբի համանախագահներ Յուրի Մերզլյակովին (Ռուսաստան), Բեռնար Ֆասիեին (Ֆրանսիա) եւ Ռոբերտ Բրադտկեին (ԱՄՆ): Հանդիպմանը ներկա էին ԵԱՀԿ գործող նախագահի ներկայացուցիչ, դեսպան Անջեյ Կասպրշիկը եւ Հայաստանի արտգործնախարար Էդվարդ Նալբանդկանը:
Կողմերը քննարկեցին արցախյան հիմնախնդրի կարգավորման ներկայիս գործընթացը եւ Հայաստանի ու Ադրբեջանի նախագահների նշանակված հանդիպումը, հաղորդում է Հայաստանի նախագահի մամլո ծառայությունը:
Ինչպես PanARMENIAN.Net-ի թղթակցին հայտնի դարձավ տեղեկացված աղբյուրներից, Հայաստանի, Ռուսաստանի եւ Ադրբեջանի նախագահներ Սերժ Սարգսյանի, Դմիտրի Մեդվեդեւի ու Իլհամ Ալիեւի եռակողմ հանդիպումը կկայանա հունվարի 25-ին Սոչիում:

20 Январь 2010 - 12:50 AMT
Президент Армении Серж Саргсян принял сопредседателей Минской группы ОБСЕ по урегулированию карабахского конфликта Юрия Мерзлякова (Россия), Бернара Фасье (Франция) и Роберта Брадтке (США). На встрече присутствовали личный представитель действующего председателя ОБСЕ посол Анджей Каспршик и министр иностранных дел Армении Эдвард Налбандян.
Стороны обсудили нынешний процесс урегулирования арцахской проблемы и намеченную встречу президентов Армении и Азербайджана, сообщает пресс-служба главы государства.
Как стало известно корреспонденту PanARMENIAN.Net из информированных источников, трехсторонняя встреча президентов Армении, России и Азербайджана Сержа Саргсяна, Дмитрия Медведева и Ильхама Алиева состоится 25 января в Сочи.