2009 թվականին «ՀայՌուսգազարդ» ՓԲԸ փաստացի գազասպառող բաժանորդների թիվն ավելացել է 22398-ով, այդ թվում 3859-ը`դեկտեմբեր ամսին, հաղորդում է ընկերության մամլո ծառայությունը: «Ներկա պահին ամսական կտրվածքով դա ամենաբարձր ամսական ցուցանիշն է»,- ասվում է հաղորդագրության մեջ:
2010 թվականի հունվարի 1-ի դրությամբ հանրապետության գազահամակարգին 596 353 բաժանորդ է միացված:
ՀՀ կառավարության որոշման համաձայն, «ՀայՌուսգազարդ» ՓԲԸ կողմից 2010 թվականի հունվարի 1-ի դրությամբ գազասպառող բաժանորդների բնակարաններում տեղադրվել են 243137 ազդանշային սարքեր եւ անջատիչ կափույրներ (անվտանգության սարքեր), որոնցից 17080-ը` 2009 թվականի դեկտեմբեր ամսին:

21 Январь 2010 - 12:00 AMT
За 2009 год число реальных газопотребителей ЗАО ”АрмРосгазпром” увеличилось на 22398 абонента, из них 3859 абонента – в декабре, сообщает пресс-служба компании. “Данный показатель в месячном разрезе является самым высоким по итогам месяцев года”, – говорится в сообщении.
По состоянию на 1-ое января 2010 года к газовой сети республики подключено 596353 абонента.
В соответствии с решением правительства РА, ЗАО “АрмРосгазпром” по состоянию на 1-ое января 2010 года в квартирах газопотребителей установило 243137 сигнализаторов и отсечных клапанов (системы безопасности), из них 17080 – в декабре 2009 года.