21 Հունվար 2010 - 13:02 AMT
ՀՀ ԱԺ-ի տնտեսական հարցերով հանձնաժողովի նախագահի տեղակալ Վարդան Բոստանջյանը կանխատեսում է, որ 2010 թ-ն ՀՀ ազգային արժույթի փոխարժեքը կհասնի 400 դրամի ԱՄՆ-ի 1 դոլարի դիմաց:
Նրա խոսքերով, այդ հանգամանքը կխթանի տնտեսական աճը, ինչը թույլ կտա բարենպաստ պայմաններ ստեղծել Հայաստանի տնտեսվարող սուբյեկտների համար:
2009 թ-ի մարտի 3-ն ՀՀ ԿԲ-ն որոշում է կայացրել սահմանափակել ինտերվենցիան արժույթի շուկայում, եւ վերադառնալ «լողացող» դրամի քաղաքականությանը:
Վարդան Բոստանջյան` ՀՀ ԱԺ -ի տնտեսական հարցերով հանձնաժողովի նախագահի տեղակալ: Ծնվել է 1949 թ-ի սեպտեմբերի 9-ն Երեւանում: «Բարգավաճ Հայաստան» կուսակցության անդամ է:
1971թ-ն ավարտել է Երեւանի ճարտարագիտական համալսարանի տեխնիկական կիբեռնետիկայի բաժինը: 1977թ-ն ավարտել է ԽՍՀՄ ԳԱ-ի Սիբիրի բաժնի տնտեսագիտական համալսարանի ասպիրանտուրան:
1977-1993 թթ. Հայաստանի պետնախագծի գիտահետազոտական ինստիտուտի գիական աշխատանքի գծով տնօրենի տեղակալ, բաժնի վարիչ, սեկտորի վարիչ, ավագ գիտաշխատող: 1993-1999 թթ. ՀՀ Գերագույն խորհրդի վարչակազմի սոցիալ-տնտեսական բաժնի վարիչ, հետագայում ԱԺ-ի վարչակազմի տնտեսական վերլուծական վարչության պետ: 1994-1996 թթ. ընտրվել է ՀՀ ԿԲ-ի վարչության անդամ:
2007 թ-ն ընտրվել է ԱԺ պատգամավոր «Բարգավաճ Հայաստան» կուսակցությունից: Ավելի քան 130 հրապարակումների հեղինակ է: Ամուսնացած է, ունի երեք երեխա:

Dollar exchange rate in Armenia is expected to increase during the current year, according to Vardan Bostanjyan, Vice Chair of RA National Assembly’s Committee on Economic Affairs.
“Given the rapid increase of per Dollar price from AMD 300 to AMD 380, the exchange rate may soar to AMD 400 in the nearest future,” he told a news conference in Yerevan.
At that, he noted that such increase will boost export, creating favorable conditions for Armenian entrepreneurs.
Vice Chair of NA Standing Committee on Economic Affairs, Vardan Bostannjyan (Prosperous Armenia faction) was born on September 9, 1949 in Yerevan.
In 1977-1993, he worked at Armenian Economic Planning and Research Institute in the position of senior research worker, head of sector, head of the division and deputy director on scientific works. In 1994-1996 he was elected member RA CBA board. On May 12, 2007, he was elected as MP from Prosperous Armenia Party’s proportional list.