22 Հունվար 2010 - 10:36 AMT
Չնայած ճգնաժամայինտարվան հատուկ դժվարություններին եւ շուկայի բացասական միտումներին, 2009թ.-ը «Յունիբանկ»-ի համար առավել քան հաջող տարի էր: Բանկն էապես մեծացրեց վարկային պորտֆելը – ավելացրեց հաճախորդների թվաքանակը: Տարվա արդյունքներով «Յունիբանկ»-ի ակտիվներն աճել են 58%-ով եւ դեկտեմբերի վերջին կազմել 108,6 մլրդ դրամ: Բանկի կապիտալը հաշվետու ժամանակահատվածում կազմել է 11,6 մլրդ դրամ, աճը տարեսկզբի նկատմամբ` 22,8%: Բանկի վարկային ներդրումների աճը կազմել է գրեթե 43%, ծավալը` 66,7 մլրդ դրամ:
«Յունիբանկ»-ի պարտավորություններն 2009թ.-ին աճել են 63,6%-ով – կազմել 97 մլրդ դրամ: Բանկի ավանդների ծավալը գերազանցել է 85,6 մլրդ դրամը` արձանագրելով մոտ 80% աճ: Բանկն էապես ավելացրել է իրավաբանական անձանց ավանդների ծավալը` 341%-ով, հասցնելով այն 37,3 մլրդ դրամի:
Բանկի ժամկետային ավանդների ծավալը գերազանցել է 45,4 մլրդ դրամը: «Յունիբանկ»-ի շահույթը 2009թ.-ին կազմել է 153 մլն դրամ:
Բանկը հանդիսանում է «ArCa» եւ Visa International վճարային համակարգերի անդամ է: «Յունիբանկը» ունի 34 մասնաճյուղ, որոնցից «Զվարթնոց» մասնաճյուղը

Несмотря на трудности кризисного года и негативные тенденции на рынке, “Юнибанку” удалось в 2009 год обеспечить рост по всем показателям, в частности, банк существенно нарастил качественный кредитный портфель и увеличил объем клиентской базы, сообщает пресс-служба банка.
По итогам года активы “Юнибанка” возросли на 58%-ов и в конце декабря составили свыше 108,6 млрд. драмов. Капитал банка за отчетный период составил 11,6 млрд. драмов, рост по сравнению с показателем на начало года – 22,8%. Кредитные вложения банка увеличились почти на 43%, а их объем составил 66,7 млрд. драмов.
Банк является членом платежных систем “ArCa” и Visa International. На сегодняшний день филиальная сеть “Юнибанка” насчитывает 34 филиала, один из которых – филиал “Звартноц” работает круглосуточно, без выходных.