Փետրվարի 1-ից 5-ն ընկած ժամանակահատվածում արտարժույթի ներբանկային շուկայում բանկերի կողմից գնվել է 54,741,745 ԱՄՆ դոլար՝ 375.94 դրամ ԱՄՆ մեկ դոլարի դիմաց միջին փոխարժեքով, եւ վաճառվել 56,179,602 ԱՄՆ դոլար` 377.5 դրամ ԱՄՆ մեկ դոլարի դիմաց միջին փոխարժեքով:
Նույն ժամանակահատվածում միջբանկային շուկայում իրականացվել է 1,800,000 ԱՄՆ դոլարի առք եւ վաճառք՝ 378.67 դրամ մեկ ԱՄՆ դոլարի դիմաց միջին փոխարժեքով:
«ՆԱՍԴԱՔ ՕԷՄԷՔՍ ԱՐՄԵՆԻԱ» ԲԲԸ-ում նշված ժամանակահատվածում իրականացվել է 11,511,000 ԱՄՆ դոլարի առք եւ վաճառք՝ 377.43 դրամ մեկ ԱՄՆ դոլարի դիմաց միջին փոխարժեքով:
Հունվարի 25-ից 31-ն ընկած ժամանակահատվածում բանկերի կողմից դրամով տրամադրված վարկերի ծավալը կազմել է 15.8 մլրդ դրամ, իսկ ԱՄՆ դոլարով տրամադրված վարկերի ծավալը` 19.3 մլն ԱՄՆ դոլար, հաղորդում է Հայաստանի Կենտրոնական բանկի հասարակայնության հետ կապերի ծառայությունը:

5 Февраль 2010 - 13:39 AMT
С 1 по 5 февраля на внутривалютном банковском рынке банками было куплено 54,741,745 долларов США по 375.94 драмов/1 доллар США и продано 56,179,602 долларов США по 377.5 доллар США.
В то же время на межбанковском рынке сделок по купле-продаже на общую сумму 1.800.000 по 378.67 драмов/1 доллар США.
За аналогичный период на НАСДАК ОЭМЭКС Армения было реализовано сделок по купле-продаже на сумму 11.511.000 долларов США по 377.43 драмов/1 доллар США.
С 25 января по 31 января объем предоставленных банками драмовых кредитов составил 15.8 млрд. драм, а долларовых кредитов – 19.3 млн. долларов США, сообщает пресс-служба Центрального банка Армении.