5 Փետրվար 2010 - 09:11 AMT
2010 թ-ը ՀՀ պետական եկամուտների կոմիտեն սկսել է բավականին տպավորիչ արդյունքներով. հունվարի հավաքագրումները գերակատարվել են եւ' հարկային, եւ' մաքսային մասով` պետբյուջե է մուտքագրվել 40 մլրդ դրամից ավելի գումար, ինչը նախորդ տարվա հունվարի ցուցանիշը գերազանցել է մոտ 14 տոկոսով, սոցիալական վճարների մասով եւս աճ է արձանագրվել. հավաքագրվել է 6.78 մլրդ դրամ, նախորդ տարվա հունվարի նկատմամբ աճը կազմել է 41.8 տոկոս, հաղորդում է Կոմիտեի մամլո ծառայությունը:
«Եվ' այս ցուցանիշը, եւ', առհասարակ, համակարգում արձանագրված բարեփոխումների գոհացնող ընթացքը միանշանակ արդյունք է նաեւ կադրային խրախուսման այն քաղաքականության, որը տարեսկզբին քննադատության արժանացավ որոշ լրատվամիջոցների կողմից»,-ասվում է հաղորդագրության մեջ:

5 Февраль 2010 - 09:11 AMT
Комитет государственных доходов Армении начал 2010 год с довольно впечатляющих результатов, сообщает пресс-служба Комитета. В январе текущего года перевыполнены сборы, как по части налогов, так и по части таможенных поступлений: в госбюджет поступило более 40 млрд. драмов, что превышает показатель прошлого года на 14%.
Как отмечается в сообщении, рост зафиксирован также и по линии социальных выплат -собрано 6,78 млрд. драмов, по сравнению аналогичным периодом прошлого года рост составил 41,8%.
«Зафиксированный рост показателей, а также удовлетворительный ход реформ, реализуемый в системе, однозначно являются результатом политики поощрения кадров, которая в начале года удостоилась критики некоторых средств массовой информации», – говорится в сообщении.