«Ես ուրախ եմ հայտնել, որ մենք համաձայնության ենք եկել Հայաստանի եւ Վրաստանի միջեւ միջկառավարական նիստի օրակարգում ընդգրկված բոլոր հարցերի շուրջ»,-հայտարարել է ՀՀ վարչապետ Տիգրան Սարգսյանը Վրաստանի վարչապետ Նիկա Գիլաուրիի հետ համատեղ Երեւանում տեղի ունեցած մամլո ասուլիսում:
Ըստ ՀՀ վարչապետի, նիստի օրակարգում ընդգրկվել էին էկոնոմիկայի, մշակույթի, էներգետիկայի ու սոցիալական ոլորտի հարցեր: «Երկու կողմերը համապատասխան հանձնարարականներ են տվել միջկառավարական աշխատանքային խմբերին, որպեսզի բոլոր ձեռք բերված պայմանավորվածությունները ներառվեն այսօրվա արձանագրության մեջ»,-ասել է Տ.Սարգսյանը:
Իր հերթին, Վրաստանի վարչապետ Նիկա Գիլաուրին նշել է, որ 8-րդ նիստի ժամանակ տեղի է ունեցել արդյունավետ քննարկում հարցերի լայն շրջանակի շուրջ եւ հույս է հայտնել, որ 9-րդ նիստը նույնքան արդյունավետ կլինի: «9-րդ նիստը տեղի կունենա Վրաստանում եւ ես հաճույքով հրավիրում եմ Հայաստանի վարչապետին մեր երկիր»,-ասել է նա:

I’m glad to inform that we reached mutual understanding on all issues included in the agenda of 8th intergovernmental sitting on Armenia-Georgia economic collaboration, Armenian Prime Minister Tigran Sargsyan said.
As he stated during a joint news conference with Georgian Premier Nika Gilauri, economy, culture, energy and social issues were included in sitting agenda. “Both parties instructed intergovernmental workgroups to register agreements reached in minutes of today’s sitting,” he stated.
Armenian Premier expressed confidence for the meeting to promote bilateral relations’ development.
Georgian Premier, in turn, noted that an effective discussion was held on broad spectrum of issues, expressing hope for the next discussion to be as constructive. “9th sitting will take place in Georgia and I invite my Armenian counterpart to visit our country,” Nika Gilauri said.