26 Հունվար 2010 - 14:23 AMT
Հունվարի 25-29 Հայաստանում անցկացվում է «Պատրաստվածություն ճգնաժամին» թեմայով միջազգային սեմինար, հաղորդում է Հայաստանի կենտրոնական բանկի մամլո ծառայությունը:
Հաղորդման համաձայն, սեմինարի կազմակերպիչներն են` Կանադայի Տորոնտո կենտրոնը, Համաշխարհային բանկը եւ ՀՀ կենտրոնական բանկը:
Սեմինարին մասնակցում են 12 երկրների` Չեխիայի, Ռուսաստանի, Լիտվայի, Բելառուսի, Մոլդովայի, Ուկրաինայի, Թուրքիայի, Վրաստանի, Տաջիկստանի կենտրոնական ազգային բանկերի, ֆինանսական վերահսկողության մարմինների ներկայացուցիչներ:
Սեմինարի ընթացքում տեղի կունենա ճգնաժամի սիմուլյացիոն խաղ, որի ընթացքում մասնակիցները պետք է դրսեւորեն ճգնաժամային իրավիճակներում որոշում կայացնելու իրենց պատրաստվածությունը, ցուցաբերեն բավարար ճկունություն` իրավիճակին մասնակի լուծումներ տալու համար: «Սա նմանատիպ առաջին սեմինարն է ԱՊՀ տարածքում եւ ուղղված է մասնակիցների եւ նրանց ներկայացրած կազմակերպությունների` ճգնաժամերին պատրաստվածության բարձրացմանը», – նշվում է հաղորդագրության մեջ:

26 Январь 2010 - 14:23 AMT
С 25 по 29 января в Армении пройдет международный семинар на тему «Готовность к кризису», сообщает пресс-служба Центрального банка Армении.
Согласно сообщению, организаторами семинара являются канадский центр Торонто, Всемирный банк и Центральный банк Армении. В семинаре принимают участие представители центральных/национальных банков и органов финансового контроля из 12 стран: Чехии, России, Литвы, Беларуси, Молдовы, Украины, Турции, Грузии, Таджикистана.
В ходе семинара состоится симуляционная игра, целью которой является разработка готовности для принятия решений в кризисных ситуациях. «Данный семинар является первым на территории СНГ. Он нацелен на повышение готовности участников и представленных ими организаций к противостоянию кризиса», – отмечается в сообщении.