26 Հունվար 2010 - 14:23 AMT
Հունվարի 25-29 Հայաստանում անցկացվում է «Պատրաստվածություն ճգնաժամին» թեմայով միջազգային սեմինար, հաղորդում է Հայաստանի կենտրոնական բանկի մամլո ծառայությունը:
Հաղորդման համաձայն, սեմինարի կազմակերպիչներն են` Կանադայի Տորոնտո կենտրոնը, Համաշխարհային բանկը եւ ՀՀ կենտրոնական բանկը:
Սեմինարին մասնակցում են 12 երկրների` Չեխիայի, Ռուսաստանի, Լիտվայի, Բելառուսի, Մոլդովայի, Ուկրաինայի, Թուրքիայի, Վրաստանի, Տաջիկստանի կենտրոնական ազգային բանկերի, ֆինանսական վերահսկողության մարմինների ներկայացուցիչներ:
Սեմինարի ընթացքում տեղի կունենա ճգնաժամի սիմուլյացիոն խաղ, որի ընթացքում մասնակիցները պետք է դրսեւորեն ճգնաժամային իրավիճակներում որոշում կայացնելու իրենց պատրաստվածությունը, ցուցաբերեն բավարար ճկունություն` իրավիճակին մասնակի լուծումներ տալու համար: «Սա նմանատիպ առաջին սեմինարն է ԱՊՀ տարածքում եւ ուղղված է մասնակիցների եւ նրանց ներկայացրած կազմակերպությունների` ճգնաժամերին պատրաստվածության բարձրացմանը», – նշվում է հաղորդագրության մեջ:

Armenia will host “Crisis Readiness” international seminar on January 25-29, CBA press service reported.
The seminar was organized by Toronto’s Canadian Center, World Bank and Central Banks of Armenia. Representatives of central and national banks as well as financial control structures from Czechia, Russia, Lithuania, Belarus, Moldova, Ukraine, Turkey, Georgia, Tajikistan, participated in the seminar.
The seminar will feature a simulation game to develop decision making abilities in crisis situation. Held for the first time in CIS, the seminar is aimed at increasing seminar participants’ preparedness for crisis resistance.