Ջուլիետ Դավթյանի խմբագրությամբ փետրվարի 1-ից Հարավային Կալիֆոռնիայում սկսվել է «Կաքավիկ» նոր հայալեզու մանկական ամսագրի հրատարակումը, հաղորդում է ԱՄՆ հայ համայնքի Asbarez թերթը:
Ինչպես հաղորդում է թերթը, ԱՄՆ հայկական համայնքը վաղուց արդեն հայալեզու մանկական գրականության պակաս ուներ, եւ պատկերազարդ «Կաքավիկը» կոչված է լրացնելու այդ պակասը:
Նույն աղբյուրի տեղեկությունների համաձայն, ամսագիրը նախատեսված է մինչեւ յոթ տարեկան եւ բարձր երեխաների համար: Ամսագրում ներկայացված են կոմիքսներ, պոեմներ, հանելուկներ, երգեր, մանկական նախագծեր: Ամսագիրը հրատարակվում է արեւելահայերեն ու արեւմտահայերեն լեզուներով: «Կաքավիկը» կարելի է ձեռք բերել Հարավային Կալիֆոռնիայի հայկական դպրոցներում, ինչպես նաեւ նպարեղենի կրպակներում, հաղորդում է Asbarez-ը:

1 February 2010 - 14:40 AMT
Под редакцией Джулиет Давтян с 1 февраля в Южной Калифорнии началась публикация нового армяноязычного детского журнала “Какавик” (Куропаточка), сообщает газета армянской диаспоры США Asbarez.
Как сообщает газета, в армянской общине США давно ощущалась нехватка детской литературы на армянском языке и иллюстрированный “Какавик” призван заполнить эту нехватку.
По сведениям того же источника, ежемесячный журнал предусмотрен для детей от семи лет и старше. В журнале представлены комиксы, поэмы, загадки, песни, детские проекты. Журнал публикуется на восточном и западно-армянском языках. “Какавик” можно будет приобрести в армянских школах, а также в бакалейных лавках Южной Калифорнии, сообщает Asbarez.