Ըստ «Գրուզիա օնլայն» լրատվական գործակալության, Թբիլիսիի ու Երեւանի միջեւ 2010թ. փետրվարի 1-ից ժամանակավորապես դադարեցվել է օդային հաղորդակցությունը: Տրանսպորտի միասնական աշխատակազմում նշել են, որ թռիչքների կասեցումը սեզոնային բնույթ է կրում: Չվերթերը չեն կատարվելու ուղեւորահոսքի բացակայության պատճառով:
Ինչպես PanARMENIAN.Net-ի թղթակցին է հաղորդել «Արմավիա» ընկերության մամլո քարտուղար Նանա Ավետիսովան, Թբիլիսի կատարվող չվերթերը դադարեցվել են երկու պատճառով` սեզոնային եւ չվերթի այն սակագնի պատճառով, որը պահանջում է Թբիլիսիի օդանավակայանը: «Այսօրվա դրությամբ սակագինը, որ սահմանել է Թբիլիսիի օդանավակայանը, չի արդարացնում ծախսերը: Ավիաընկերության ղեկավարությունը դիմել էր գները վերանայելու առաջարկով, սակայն Թբիլիսին զիջումների չգնաց»,-ասել է նա:
Այս առնչությամբ, նա հիշեցրել է, որ «Արմավիան» դադարեցրել է այդ չվերթերը 2010թ. հունվարի 15-ին: Ինչ վերաբերում է չվերթի վերսկսմանը, ապա Ավետիսովան դժվարացել է նշել կոնկրետ ժամկետներ:
Երեւանի տարածքով Թբիլիսիից Մոսկվա չվերթերը կատարում էր «Արմավիա» ընկերությունը: Առաջին չվերթը ընկերությունը կատարել է 2009թ. մարտի 14-ին:
1996 թվականին ստեղծված ազգային ավիափոխադրող` «Արմավիա» ավիաընկերությունը լիովին համապատասխանում է Միջազգային օդային փոխադրամիջոցների միության (IATA) պահանջներին: «Արմավիան» ամսեկան կատարում է մոտ 250 չվերթ, ավելի քան 30 ուղղություններով` ԱՊՀ, Եվրոպա, Մերձավոր Արեւելք:
2008 թ-ին «Արմավիա» ավիաընկերությունը փոխադրել է մոտ 647000 ուղեւոր: Ինքնաթիռների շարժակազմը կազմված է Ա-319(3), Ա-320(2), Իլ-86, , ՅԱԿ-42 (VIP) օդանավերից:

1 Февраль 2010 - 07:39 AMT
По сообщению информационного агентства Грузия Online, между Тбилиси и Ереваном с 1 февраля 2010 года временно прекращается воздушное сообщение. В Единой транспортной администрации отметили, что прекращение полетов носит лишь сезонный характер. Рейсы не будут выполняться из-за отсутствия потока пассажиров.
Как сообщила корреспонденту PanARMENIAN.Net пресс-секретарь авиакомпании “Армавиа” Нана Аветисова, рейсы в г. Тбилиси прекращены по двум основным причинам: сезонный характер и таксы на рейс, которые предъявляет аэропорт Тбилиси. “На сегодняшний день таксы, установленные аэропортом Тбилиси, не окупаемы. Руководство авиакомпании обращалось с предложением об их пересмотре, но Тбилиси не пошли на уступки», – заверила она.
В связи с этим она напомнила, что а/к «Армавиа» прекратила осуществление рейсов в этом направлении с 15 января 2010 года. Что же касается их возобновления, то Аветисова затруднилась назвать сроки.
Рейсы из Тбилиси в Москву через Ереван выполняла армянская авиакомпания «Армавиа». Первый рейс в этом направлении авиакомпания выполнила 14 марта 2009 года
Авиакомпания “Армавиа” – член Международной Ассоциации Воздушного Транспорта (IATA). “Армавиа” выполняет около 250 рейсов в месяц по более 30 направлениям в страны СНГ, Европы и Ближнего Востока. В 2008 г. “Армавиа” перевезла около 647 тыс. пассажиров. Воздушный авиапарк компании состоит из ВС типа А-319 (3), А-320 (2), CRJ-200, ЯК 42 (бизнес-класс), а в 2010 года в распоряжение “Армавиа” поступит новый самолет Superjet 100.