Ըստ «Գրուզիա օնլայն» լրատվական գործակալության, Թբիլիսիի ու Երեւանի միջեւ 2010թ. փետրվարի 1-ից ժամանակավորապես դադարեցվել է օդային հաղորդակցությունը: Տրանսպորտի միասնական աշխատակազմում նշել են, որ թռիչքների կասեցումը սեզոնային բնույթ է կրում: Չվերթերը չեն կատարվելու ուղեւորահոսքի բացակայության պատճառով:
Ինչպես PanARMENIAN.Net-ի թղթակցին է հաղորդել «Արմավիա» ընկերության մամլո քարտուղար Նանա Ավետիսովան, Թբիլիսի կատարվող չվերթերը դադարեցվել են երկու պատճառով` սեզոնային եւ չվերթի այն սակագնի պատճառով, որը պահանջում է Թբիլիսիի օդանավակայանը: «Այսօրվա դրությամբ սակագինը, որ սահմանել է Թբիլիսիի օդանավակայանը, չի արդարացնում ծախսերը: Ավիաընկերության ղեկավարությունը դիմել էր գները վերանայելու առաջարկով, սակայն Թբիլիսին զիջումների չգնաց»,-ասել է նա:
Այս առնչությամբ, նա հիշեցրել է, որ «Արմավիան» դադարեցրել է այդ չվերթերը 2010թ. հունվարի 15-ին: Ինչ վերաբերում է չվերթի վերսկսմանը, ապա Ավետիսովան դժվարացել է նշել կոնկրետ ժամկետներ:
Երեւանի տարածքով Թբիլիսիից Մոսկվա չվերթերը կատարում էր «Արմավիա» ընկերությունը: Առաջին չվերթը ընկերությունը կատարել է 2009թ. մարտի 14-ին:
1996 թվականին ստեղծված ազգային ավիափոխադրող` «Արմավիա» ավիաընկերությունը լիովին համապատասխանում է Միջազգային օդային փոխադրամիջոցների միության (IATA) պահանջներին: «Արմավիան» ամսեկան կատարում է մոտ 250 չվերթ, ավելի քան 30 ուղղություններով` ԱՊՀ, Եվրոպա, Մերձավոր Արեւելք:
2008 թ-ին «Արմավիա» ավիաընկերությունը փոխադրել է մոտ 647000 ուղեւոր: Ինքնաթիռների շարժակազմը կազմված է Ա-319(3), Ա-320(2), Իլ-86, , ՅԱԿ-42 (VIP) օդանավերից:

Air communication between Tbilisi and Yerevan is suspended from February 1 this year, Georgia Online reported.
As the United Transport Administration informed, suspension of air communication carries seasonal nature and is justified by the low passenger flow. As the "Armavia" spokesman Nana Avetisova told PanARMENIAN.Net, flights to Tbilisi are suspended for two main reasons: the flights’ seasonal nature and fees the airport of Tbilisi offers.
"To date, fees set by Tbilisi airport are not payback. The management of the airline suggested to revise them, but Tbilisi does not make concessions, " she said.
She recalled that Armavia has stopped flights in this direction since January 15, 2010. Flights from Tbilisi to Moscow were carried out by Armenian Armavia, the first flight was operated on March 14, 2009.
Armavia is the national air carrier of Armenia. Established in 1996, Armavia operates about 250 flights a month to over 30 destinations in the CIS countries, Europe and the Middle East. In 2008 Armavia transported more than 647 thousand passengers. Air fleet of the company consists of A-319 (3), A-320 (2), Boeing 737-300, CRJ-200, Tu-134 aircrafts. In 2010 Armavia will receive a new Superjet 100.