8 Փետրվար 2010 - 12:54 AMT
«ՀՆԱ-ի 1,2 տոկոս աճը Հայաստանում անիրական է եւ երկրի անարդյունավետ քաղաքականության արդյունք է»,-լրագրողներին է հայտարարել ՀՀ ԱԺ պատգամավոր, ՀՅ «Դաշնակցություն» խմբակցության անդամ <b>Արծվիկ Մինասյանը</b>:
Ըստ նրա, եթե հաշվի առնենք կառավարության անցյալ տարվա կանխատեսումներն, ապա դրանք չունեն լուրջ հիմնավորում: «Իսկ եթե քննենք այն, ինչ թաքնված է կանխատեսումների տակ եւ այն խոսոտումը, որը կառավարությունն արդեն իսկ խախտել է, ապա այժմ կարող ենք ասել, որ Հայաստանի կառավարության ծրագիրը չի կատարվել 180 տոկոսով»,-հավելել է նա:
ՀՀ կառավարությունը, ըստ Մինասյանի, պետք է դասեր քաղի իր կանխատեսումների իրատեսության առումով: «Ավելի լավ է երկնքից իջնել, եւ ոչ թե խոսքով զարգացնել տնտեսությունը, այլ կոնկրետ գործողությունների հիման վրա»,-խորհուրդ է տվել նա ՀՀ կառավարությանը:

8 Февраль 2010 - 12:54 AMT
«Рост ВВП, заложенный госбюджетом Армении на 2010 год в 1.2%, – нереален и не является результатом эффективной политики правительства страны», – заявил журналистам на пресс-конференции в Ереване депутат Национального Собрания Армении, член фракции партии АРФ «Дашнакцутюн»
<b>Арцвик Минасян</b>.
По его словам, если учитывать прогнозы правительства страны за прошлый период, то под этими прогнозами нет серьезного обоснованного подхода. «Если же рассматривать то, что под прогнозами кроется и обещание, которое правительство давно уже не сдержало, когда в 2009 году прогнозировало экономический рост. Сейчас у нас невыполнение правительственной программы практически на 180%», – добавил он.
Правительство Армении, по мнению члена фракции партии АРФ «Дашнакцутюн», должно получить уроки в плане реалистичности своих прогнозов. «Лучше с неба спуститься на землю, и не на словах развить экономики, а на основе конкретных действий», – посоветовал он правительству Армении.