ՀՀ էկոնոմիկայի նախարար Ներսես Երիցյանի գլխավորած պատվիրակությունը մեկնել է Վերբիեր (Շվեյցարիայի Համադաշնություն), որտեղ փետրվարի 8-11-ը քննարկելու է Ջերմուկ քաղաքի զարգացման ուղղությունները եւ ինժեներա-ճարտարապետական լուծումները, հաղորդում է նախարարության մամլո ծառայությունը:
Ըստ հաղորդագրության, հայկական պատվիրակությունը տեղում կծանոթանա Վերբիեր քաղաքի մանրակերտի պատրաստման աշխատանքների նախնական փուլում:
Պատվիրակության կազմում էին ՀՀ քաղաքաշինության նախարարի տեղակալ Ն. Սարգսյանը եւ Ջերմուկի քաղաքապետ Վ. Հովհաննիսյանը:

Министр экономики Армении Нерсес Ерицян и возглавляемая им делегация отбыли в г. Вербьер (Швейцария), где с 8 по 11 февраля 2010 года будут обсуждены вопросы направления развития и инженерно-архитектурные решения трансформации г. Джермук в туристический центр, сообщает пресс-служба министерства.
Согласно сообщению, армянская делегация на месте ознакомится на примерах подготовки макета г. Вербьер на начальном этапе.
В состав возглавляемой министром делегации вошли заместитель министра градостроения Армении Нарек Саркисян и мэр г. Джермук Вардан Ованнесян.