9 Փետրվար 2010 - 13:27 AMT
Orange-ն իր բաժանորդներին առաջարկում է ինտերնետային կայքից ցանկացած պահի դիտել ընթացիկ հաշվեկշիռը եւ վերջին գործողությունները, ընդունված եւ այլ համարներին կատարված վճարումները, փոփոխել ակտիվ ծառայությունների ցանկը, վերալիցքավորել հաշիվը, պատվիրել հաշվի վերծանում եւ այլն, այսօր տեղի ունեցած շնորհանդեսի ժամանակ հայտնել է նախագծի ղեկավար <b>Գայանե Իգիթյանը</b>:
«Մոտակա ժամանակներում մեր բաժանորդները մի շարք նոր առաջարկներ կստանան, որոնց շնորհիվ Orange-ի ծառայությունն ավելի հարմարավետ կլինի», – ասել է ընկերության մարկեթինգի գծով տնօրեն <b>Արամ Մկրտչյանը</b>:
Նախագիծը հնարավորություն կտա բաժանորդներին իրական ժամանակահատվածում հետեւել կատարված ծախսերին, արագ ստանալ հաշվի վերծանումը, նաեւ ուղարկել sms հաղորդագրություն:
«OrangeArmenia-ն լինելով Ֆրանս Տելեկոմ խմբի անդամ, հետեւում է խմբի որդեգրած քաղաքականությանը` կարեւորելով պարզությունն ու ծառայությունների հարմարավետությունը բաժանորդների համար», -ասել է OrangeArmenia կազմակերպության գլխավոր տնօրեն <b>Բրունո Դյութուան</b>:
<b>OrangeArmenia-ն</b>Ֆրանս Տելեկոմ խմբի մասն է կազմում, Հայաստանում հեռահաղորդակցման ծառայություններ մատուցող արտոնագիր ստացել է 2008 թ. նոյեմբերի 19-ին` հաղթող ճանաչվելով ՀՀ կառավարության հայտարարած միջազգային բաց մրցույթում: Orange-ը Հայաստանում շարժական հեռախոսակապի եւ ինտերնետի ծառայություններ է մատուցում 2009 թ. նոյեմբերի 5-ից:

9 Февраль 2010 - 13:27 AMT
Абоненты Orange получили возможность управлять мобильными и Интернет счетами при помощи новой услуги «Моя страничка Orange». Как сообщила в ходе сегодняшней презентации руководитель проекта Гаяне Игитян, услуга уже доступна для всех абонентов Orange, за исключением корпоративных, которые смогут воспользоваться системой самообслуживания с расширенными возможностями уже со следующей недели.
«Услуга позволит нашим абонентам управлять своими счетами, получать информацию о звонках в реальном времени, что сделает процесс более прозрачным и удобным», – сказал директор по маркетингу компании Арам Мкртчян. Он также сообщил, что в ближайшем будущем абонентов ожидает ряд новых предложений, которые призваны сделать использование услуг Orange более комфортным.
“Раздел “История посещений” позволит вам узнать, если кто-то зашел на страничку без вашего ведома. Также информацию о счетах смогут получать и пользователи мобильного Интернета», – сказала Гаяне Игитян.
Помимо текущего баланса, статуса оплаты, тарифа на странице можно будет рассчитать ежедневный средний расход, оплатить счет другого абонента, добавить или удалить услугу, а также отправлять sms-сообщения.
“Orange Armenia следует политике France Telecom group, придавая значение ясности, а также удобству предоставляемых услуг”, – сказал генеральный директор компании Orange Armenia Бруно Дютуа.
Мобильный оператор Orange Armenia – часть группы France Telecom, вошел на армянский рынок мобильной связи и Интернета в ноябре 2009 года.