Հանձնաժողովն այսօր քննարկել է նաեւ համակարգչային տեխնիկայի շուկայում գործող «Ֆայն» ընկերության դիմումը, համաձայն որի, ՀՀ էկոնոմիկայի նախարարության եւ «Ձեռնարկությունների ինկուբատոր հիմնադրամի» կողմից իրականացվող «Համակարգիչ բոլորի համար» ծրագրին (նա— պիլոտային մասին) մասնակցելու համար ընկերությունը մի քանի անգամ դիմել է, սակայն որեւէ պատասխան չի ստացել:
Դիմելով հանձնաժողովին, «Ֆայն» ընկերությունը խնդրել է հարուցել վարույթ եւ ուսումնասիրել «Ձեռնարկությունների ինկուբատոր հիմնադրամի» կողմից իրենց ընկերության նկատմամբ խտրական վերաբերմունք դրսեւորելու մասին հարցը:
Հարուցված վարչական վարույթի ընթացքում ՀՀ էկոնոմիկայի նախարարությունը եւ «Ձեռնարկությունների ինկուբատոր հիմնադրամը» հանձնաժողովի հարցմանն ի պատասխան հայտնել են, որ ծրագրին կարող են միանալ բոլոր վաճառակետերը, որոնք համապատասխանում են որոշակի չափորոշիչների:
Ավելի ուշ, «Ֆայն» ընկերությունը դիմել է հանձնաժողովին, խնդրելով կարճել վարչական վարույթը եւ հայտնելով, որ ընկերության Երեւանի խանութն ընդգրկվել է ծրագրի պիլոտային փուլում: Քանի որ ընկերության բարձրացրած խնդիրը կարգավորվել է, հանձնաժողովն այսօր կարճել է վարույթը:

Компания “Файн” получила возможность принять участие в программе <b>“Компьютер для всех”</b>. Как сообщили PanARMENIAN.Net в пресс-службе Государственной комиссии Армении по защите экономической конкуренции, комиссия сегодня обсудила заявление <b>компании “Файн”</b>, действующей на рынке компьютерной техники. Компания неоднократно подавала заявку на участие в государственной программе “Компьютер для всех”, осуществляемой Министерством экономики РА и Фондом "Инкубатор предприятий", однако так и не получила ответа.
Компания “Файн” обратилась в Государственную комиссию по защите экономической конкуренции с просьбой начать судебный процесс и изучить вопрос предвзятости к их компании, которая имела место со стороны Фонда "Инкубатор предприятий".
В ходе административного процесса, комиссия получила ответ на свой запрос в Министерство экономики РА и Фонд "Инкубатор предприятий", согласно которому к программе могут присоединиться все торговые точки, соответствующие определенным критериям. Позже “Файн” обратилась в Комиссию с просьбой прекратить процесс, поскольку ереванский магазин торговой сети «Файн» был включен в пилотный этап программы. Комиссия приняла решение прекратить процесс, так как вопрос получил разрешение.