Վերջին 10 տարում առաջին անգամ Հայաստանը կմասնակցի տեղեկատվական տեխնոլոգիաների CeBit-2010 միջազգային ցուցահանդեսին առանց սեփական ցուցադրական վահանակի: Ինչպես ասել է PanARMENIAN.Net-ի թղթակցին Տեղեկատվական տեխնոլոգիաների ձեռնարկությունների միության նախագահ Կարեն Վարդանյանը, <b>CeBit-ի</b> նախորդ ցուցահանդեսներում ցուցադրական վահանակի վարձակալումն իրականացվել է պետության հաշվին, սակայն այս տարի պետբյուջեից միջոցառման կազմակերպման համար միջոցներ չեն հատկացվել: Այս տարի այնպիսի ընկերությունները, ինչպիսիք են Fine-ը, Arminco-ն, «Նորմա+» լիովին կֆինանսավորեն իրենց մասնակցությունը ցուցահանդեսին:
Տեղեկատվական տեխնոլոգիաների ու հեռահաղորդակցությունների համաշխարհային CeBit-2010 ցուցահանդեսը տեղի կունենա մարտի 2-6-ը Հաննովերում (Գերմանիա): Սա ամենախոշոր ցուցահանդես տոնավաճառն է տեղեկատվական տեխնոլոգիաների ոլորտում, որն անց է կացվում 1986թ. ի վեր:

10 Февраль 2010 - 10:54 AMT
Впервые за последние 10 с лишним лет Армения примет участие в международной выставке информационных технологий CeBit без собственного стенда. Как сказал в интервью корреспонденту PanARMENIAN.Net председатель Союза предприятий информационных технологий (UITE) Карен Варданян, на предыдущих выставках <b>CeBit</b> аренда стенда осуществлялась за счет государства, однако в этом году средств на участие в мероприятии из госбюджета выделено не было. В этом году такие компании, как Fine, Arminco, «Норма +» полностью профинансируют свое участие в выставке.
Всемирная выставка по информационным технологиям и телекоммуникациям CeBit пройдет 2-6 марта в городе Ганновер (Германия). Это самая крупная выставка-ярмарка в области информационных технологий, которая проводится с 1986 года.