18 Փետրվար 2010 - 09:27 AMT
ՀՀ կառավարությունը փետրվարի 18-ի նիստին հավանություն է տվել «Բանկերի եւ բանկային գործունեության մասին» եւ «Բաժնետիրական ընկերությունների մասին» ՀՀ օրենքներում փոփոխություն կատարելու մասին ՀՀ օրենքների նախագծերի փաթեթին
Ինչպես նշել է Հայաստանի կենտրոնական բանկի նախագահ Արթուր Ջավադյանը, համաձայն այդ փոփոխությունների, ՀՀ-ի տարածքում գործող բանկերին արգելվում է անձամբ վարել իրենց մաuնակիցների <b>ռեեuտրը</b>:
Հայաuտանի Հանրապետության տարածքում գործող բաժնետիրական ընկերություն հանդիuացող բանկերն իրենց մաuնակիցների ռեեuտրի վարումը պարտավոր են հանձնել «Բաժնետիրական ընկերությունների մասիսն» Հայաստանի Հանրապետության օրենքով նախատեսված համապատասխան անձանց:

During a session on February18, the Armenian government approved the amendments to be introduced in the RA law on banks and banking and RA law on joint-stock companies.
Arthur Javadyan, Chairman of the Central Bank of Armenia, highlighted that in compliance with the introduced changes, the banks acting on the territory of Armenia are not allowed to keep their own <b>register</b> of shareholders.
“According the law, investment companies have no right to keep the shareholders’ register and shall delegate the functions to a relevant authorized body. The latter shouldn’t be anyhow associated with the companies,” he added.