«Հարավկովկասյան երկաթուղի» ՓԲԸ վարչական մարմինների հետ կապերի, արտաքին կապերի եւ մոնիթորինգի գծով Ծառայության տրամադրած տվյալների համաձայն, երկաթուղային ճանապարհի ենթակառուցվածքների մեջ կոնցեսիայի սկզբից կատարված ներդրումները կազմել են 14, 798 63 մլն դրամ (21, 182 մլն դրամ ծրագրված ծավալի դեպքում), հաղորդում է ընկերության մամլո ծառայությունը:
«ՀԿԵՈՒ» ՓԲԸ շարժական կազմի մեջ ներդրված գումարը կոնցեսիայի սկզբից կազմել է 36, 93450 մլն դրամ (26, 088 մլն դրամ ծրագրված ծավալի դեպքում): Գնումների եւ մոդեռնիզացման համար ներդրումների ծավալի գերազանցումը ծրագրվածից տեղի է ունեցել շարժական կազմի պարկի մաշվածության հետեւանքով:
«ՀԿԵՈՒ» ՓԲԸ ներդրումային ծրագիրը կատարվում է ՀՀ վարչապետի, ՀՀ Տրանսպորտի եւ կապի նախարարության, «ՌԵՈՒ» ԲԲԸ հետ համաձայնեցվելով եւ ՀՀ նախագահ Սերժ Սարգսյանի անմիջական հսկողությամբ:

Согласно данным, предоставленным Службой по связям с административными органами, по внешним связям и мониторингу ЗАО “Южно-Кавказская железная дорога”, объем инвестиций, вложенных в инфраструктуру железной дороги, с начала концессии составил 14 798,63 млн. драмов (при запланированном объеме в 21 182 млн. драмов), сообщает пресс-служба компании.
Объем инвестиций, вложенный в подвижной состав ЗАО «ЮКЖД», с начала концессии составил 36 934,50 млн. драмов (при запланированном объеме 26 088 млн. драмов). Превышение объема инвестиций на закупку и модернизацию от запланированного произошло вследствие изношенности парка подвижного состава.
Инвестиционная программа ЗАО «ЮКЖД» выполняется при согласовании с премьер-министром РА, Министерством транспорта и связи РА, ОАО «РЖД» и находится под непосредственным наблюдением Президента РА Сержа Саргсяна.