19 Փետրվար 2010 - 14:51 AMT
ՀՀ Տնտեսական մրցակցության պաշտպանության պետական հանձնաժողովի նախագահ Դավիթ Հարությունյանն այսօր ընդունեց Վերակառուցման եւ զարգացման Եվրոպական բանկի (ՎԶԵԲ) երեւանյան գրասենյակի տնօրեն Վալերիու Ռազլոգին եւ ՎԶԵԲ գլխավոր տնտեսագետ Հելենա Շվեյգերին, հաղորդում է ՏՄՊՊՀ մամլո ծառայությունը:
Ինչպես նշվում է հաղորդագրության մեջ, «Անցումային շրջանը եւ ԱՊՀ երկրների ու Մոնղոլիայի ցուցանիշները 2009թ.» զեկույցի հեղինակ Հելենա Շվեյգերն այս օրերին Հայաստանում իր ուսումնասիրություններն է անցկացնում 2010 թվականի զեկույցը պատրաստելու համար:
Հանձնաժողովի նախագահը ՎԶԵԲ ներկայացուցիչների խնդրանքով ներկայացրեց Հանձնաժողովի գարծառույթներն ու մրցակցային օրենսդրությունը Հայաստանում, Հանձնաժողովի առջեւ ծառացած խնդիրները:

Председатель Государственной комиссии по защите экономической конкуренции Армении Давид Арутюнян принял главу ереванского офиса Европейского банка реконструкции и развития (EBRD) Валериу Разлога, а также главного экономиста EBRD Элену Швейгер, сообщает пресс-служба ГКЗЭК.
Как отмечается в сообщении, автор отчета «Переходный этап и показатели Монголии и стран СНГ» Элена Швейгер находится в Ереване для подготовки доклада на 2010 год.
По просьбе представителей EBRD Давид Арутюнян представил основные функции и задачи ГКЗЭК, а также конкурентное законодательство Армении.