22 Փետրվար 2010 - 14:22 AMT
Այսօր Հայաստանի խորհրդարանն առաջին ընթերցմամբ ընդունել է ՀՀ կառավարության ներկայացրած հարկային փաթեթը: Դեմ քվեարկեց ՀՅԴ խմբակցությունը, «Ժառանգություն» խմբակցությունը ձեռնպահ մնաց: Սկզբում փաթեթում 8 նոր հարկ էր ընդգրկված, սակայն քննարկումներից հետո վեցը հանվեցին: Մնաց 2 հարկ` ավտոտրասպորտի կայանման հարկը եւ հյուրանոցային հարկը:
ՀՅԴ խմբակցության ղեկավար Վահան Հովհաննիսյանը նշել է, որ խմբակցությունը կքվեարկի փաթեթի ընդունման օգտին այն դեպքում, եթե կառավարությունը հարկերը ներկայացնի ամբողջական ծավալով, այսինքն` սակագներով:

22 Февраль 2010 - 14:22 AMT
Сегодня парламент Армении в первом чтении принял налоговый пакет, представленный Правительством РА. Против принятия проголосовала фракция АРФ Дашнакцутюн, фракция «Наследие» воздержалась. Первоначально в пакете было 8 новых налогов, после обсуждения было снято шесть. Осталось 2 налога: налог на парковку автотранспорта и «гостиничный» налог.
Глав фракции АРФД Всаан Ованнисян отметил, что фракция проголосует за принятие пакета в том случае, если правительство представит налоги в полном объеме, то есть с тарифами.