Հայաստանի պետական կրթական հատվածը օգտագործում է լիցենզավորված Microsoft Office-ի հավելումների փաթեթը: Ինչպես հաղորդել է մամլո ասուլիսի ընթացքում Կրթական տեխնոլոգիաների ազգային կենտրոնի տնօրեն Արեգ Գրիգորյանը, 2008 թ-ի վերջում պետբյուջեի միջոցներով ձեռք էին բերվել Microsoft Office-ի 8.300 փաթեթ եւ Microsoft ծրագրերի մի շարք մասնագիտական ծրագրեր: Արեգ Գրիգորյանի խոսքերով, 2009 թ-ի վերջում ՀՀ կառավարության որոշմամբ միջոցներ էին հատկացվել 2010 թ-ին լիցենզիան երկարացնելու համար: «Այս տարի կրթական համակարգը եւ կառավարական կառույցները կանցնեն Windows 7 լիցենզավորված վարկածի», – ասել է նա:
Մինչ այդ Microsoft ներկայացուցչության տվյալներով Հայաստանում պետկառույցների համակարգիչների միայն 30%-ն է ապահովված լիցենզիոն ծրագրերով:

Весь государственный образовательный сектор Армении без исключения использует лицензированный офисный пакет приложений Microsoft Office. Как сообщил в ходе сегодняшней пресс-конференции директор Национального цeнтра образовательных технологий Арег Григорян, в конце 2008 года на средства из госбюджета были приобретены 8 300 пакетов Microsoft Office и ряд других профессиональных программ Microsoft. По словам Арега Григоряна, в конце 2009 года решением правительства РА были выделены средства на продление лицензии в 2010. “В этом году образовательная система и правительственные структуры, ответственные за образование, перейдут на последнюю лицензированную версию Windows 7”, – сказал он.
Между тем, по данным представительства Microsoft в Армении лицензионное программное обеспечение установлено лишь на 30% компьютеров в госструктурах РА.