«Արմենթել» ՓԲԸ-ն (ապրանքանիշը` Beeline) հայտարարում է, որ ներկայում ընկերության 3G-ռոումինգը հասանելի է 47 երկրում, իսկ GPRS- ռոումինգը` 65 երկրում:
Փետրվարին Beeline ցանցի բաժանորդների համար բացվել է երկկողմանի 3G ռոումինգ Մակեդոնիայի, Չեխիայի, Պորտուգալիայի, Հոնկոնգի եւ Ինդոնեզիայի մի շարք օպերատորների հետ, իսկ երկկողմանի GPRS-ռումինգ` Մեծ Բրիտանիայում, Մակեդոնիայում եւ Պակիստանում: Օպերատորների ցանկը, որոնց բաժանորդները կարող են օգտվել 3G եւ GPRS ռոումինգ ծառայություններից «Արմենթել»-ի բջջային ցանցում, համալրվել է Դանիայի, Շվեդիայի, Ալբանիայի, Ռումինիայի, Բանգլադեշի, Ավստրալիայի եւ Ղրղըզստանի ընկերություններով:
«Հայաաստանում «Արմենթել»-ը ռոումինգ-գործընկերների քանակով ավանդաբար մնում է առաջատարը: Մեզ համար չափազանց կարեւոր է, որպեսզի մեր հաճախորդները ստանան սովորական դարձած հարմարավետության մակարդակը, այդ թվում` բջջային հեռախոսի միջոցով ինտերնետ հասանելիություն, որտեղ էլ որ նրանք գտնվեն», – նշել է «Արմենթել» ՓԲԸ-ի գլխավոր տնօրեն Իգոր Կլիմկոն:
Այսօրվա դրությամբ «Արմենթել»-ի ռոումինգ գործընկերների թիվը կազմում է 498 օպերատոր` աշխարհի 220 երկրում: 2009 թվականի սկզբին ընկերությունն ուներ 423 ռոումինգ գործընկեր 185 երկրում:

24 Февраль 2010 - 15:03 AMT
3G роуминг Beeline доступен в 47 странах мира, а GPRS-роуминг – в 65 странах. Как сообщили PanARMENIAN.Net в пресс-службе «АрменТел» (торговая марка Beeline) в феврале для абонентов Beeline был открыт двусторонний 3G роуминг с рядом операторов Македонии, Чехии, Португалии, Гонконга и Индонезии, двусторонний GPRS роуминг в Великобритании, Македонии и Пакистане. В то же время список операторов, абоненты которых могут пользоваться 3G и GPRS роумингом в мобильной сети «АрменТел», дополнился компаниями из Дании, Швеции, Албании, Румынии, Бангладеш, Австралии и Кыргызстана.
«Компания «АрменТел» является традиционным лидером в Армении по числу роуминг-партнеров. Для нас крайне важно, чтобы наши абоненты получали привычный уровень комфорта, в том числе доступ к Интернету посредством мобильного телефона, где бы они не находились», – заявил Генеральный директор ЗАО «АрменТел» Игорь Климко.
Общее количество роуминг партнеров «АрменТел» на сегодняшний день составляет 498 операторов в 220 странах мира. В начале 2009 года у компании было 423 роуминг партнера в 185 странах.