27 February 2010 - 14:54 AMT
Փետրվարի 27-ին Երեւանի Կ.Ս. Ստանիսլավսկու անվան ռուսական դրամատիկական պետական թատրոնում տեղի ունեցավ Ալեքսանդր Գրիբոյեդովի «Խելքից պատուհաս» դրամայի բեմականացումը:
Ներկայացումը Հայաստանում ռուս հայտնի դիվանագետ, գրող եւ երաժիշտ Ալեքսանդր Գրիբոյեդովին նվիրված միջոցառումների շարքից է:
Ա.Գրիբոյեդովին նվիրված միջոցառումները, որ անվանվել են երեկոներ, կազմակերպել է Հայաստանում «Ռուսաստանի հետ համագործակցության» ներկայացուցչությունը:
Երեւանի Ստանիսլավսկու անվան ռուսական դրամատիկական պետական թատրոնի գեղարվեստական ղեկավար Ալեքսանդր Գրիգորյանը PanARMENIAN.NET-ի թղթակցի հետ զրույցի ընթացքում ընդգծելով Հայաստանում ռուսական կազմակերպությունների հետ համագործակցության կարեւորությունը` նշել է. «Երեւանում չբեմադրել այս ներկայացումը` ամոթ է»:
Մինչ ներկայացման սկիզբը, թատրոնի կոլեկտիվը եւ հրավիրված Ռուսաստանի ու Հայաստանի պաշտոնական անձինք ծաղիկներ դրեցին Ա. Գրիբոյեդովի հուշարձանին:

27 February 2010 - 14:54 AMT
27-го февраля в Ереванском государственном русском драматическом театре имени К.С.Станиславского состоится премьера спектакля по мотивам знаменитого произведения Александра Грибоедова “Горе от ума”.
Мероприятие проводится в Армении в рамках вечеров, посвященных известному русскому дипломату, поэту и композитору Александру Грибоедову.
Организатором вечеров, посвященных А. Грибоедову, является представительство “Россотрудничества” в Армении.
Художественный руководитель ереванского театра имени Станиславского Александр Григорян, в ходе беседы с корреспондентом PanARMENIAN.NET, подчеркнув важность сотрудничества с российскими учреждениями в Армении, отметил: “Здесь, в Ереване неловко не иметь этот спектакль”.
До начала премьеры коллектив театра, а также приглашенные официальные лица России и Армении, возложили цветы к памятнику А.Грибоедова.