Մարտի 5-ին Երեւանում Գիտության եւ մշակույթի ռուսական կենտրոնում կկայանա Կանանց միջազգային օրվան նվիրված «Դու կին ես, եւ դրանով դու իրավացի ես» ցուցահանդեսի բացումը:
Ցուցահանդեսում ներկայացված են հայ նկարիչ Վիլիկ Զաքարյանի մոտ 30 գրաֆիկական եւ գեղանկարչական աշխատանքներ, հաղորդում է ՀՀ-ում «Ռուսհամագործակցություն» Դաշնային գործակալության մամլո ծառայությունը:
Ցուցահանդեսում ներկայացված աշխատանքների մեծ մասում գործող անձը կինն է: Կնոջ լուսավոր կերպարը գերակայում է նկարչի գեղանկարչության մեջ` այն հագեցնելով նրբության ու լուսավորության առանձնահատուկ, անկրկնելի զգացումով:
Վիլիկ Զաքարյան` հայ նկարիչ, Նկարիչների միության անդամ 1984-ից: 1996 թվականին մասնակցել է Նյու-Յորքում հայ նկարիչների ցուցահանդեսին եւ այդ իսկ տարվանից դարձել ՅՈՒՆԵՍԿՕ-ի Պրոֆեսիոնալ նկարիչների միության անդամը: Նրա անհատական ցուցահանդեսներն անցկացվել են Երեւանում, Պրահայում, Օբերհաուզենում ու Հագենում (Գերմանիա) եւ Փարիզում: Նկարիչ Վիլիկ Զաքարյանի կտավները հայտնի են Ճապոնիայում, Ֆրանսիայում, Գերմանիայում, Կանադայում, ԱՄՆ-ում, Հունգարիայում, Սիրիայում, Քուվեյթում եւ այլ երկրներում:

2 March 2010 - 14:15 AMT
5 марта в ереванском Российском центре науки и культуры состоится открытие выставки “Ты – женщина, и этим ты права”
5 марта в ереванском Российском центре науки и культуры состоится открытие выставки “Ты – женщина, и этим ты права”, посвященная Международному женскому дню.
В экспозиции выставки представлено около 30 графических и живописных работ армянского художника Вилика Закаряна, сообщает пресс-служба Федерального агентства “Россотрудничество” в РА.
В большинстве работ, представленных на выставке, главным действующим лицом является женщина. Светлый женский образ доминирует в живописи художника, наполняя ее особым, неповторимым чувством нежности и чистоты.
Вилик Закарян – армянский художник, член Союза художников с 1984 года. В 1996 году участвовал в выставке армянских художников в Нью-Йорке и с этого же года стал членом Союза профессиональных художников ЮНЕСКО. Его персональные выставки проходили в Ереване, Праге, Оберхаузене и Хагене (Германия), Париже. Картины художника Вилика Закаряна известны в Японии, Франции, Германии, Канады, США, Венгрии, Сирии, Кувейта и других странах.