3 March 2010 - 07:48 AMT
Գեղանկարի սիրահարները «Նարեկացի» արվեստի միությունում մինչեւ մարտի 15-ը հնարավորություն կունենան դիտելու Նիկոլայ Սերոբյանի գեղանկարները։ Ցուցահանդեսում ներկայացված են նկարչի տարբեր տարիների գործերը։
Գեղանկարիչ Նիկոլայ Սերոբյանը երկար տարիներ ապրել և ստեղծագործել է Մոսկվայում: Ռուսաստանի նկարիչների ստեղծագործական միության, ինչպես նաև ՅՈՒՆԵՍԿՕ-ի Նկարիչների Միջազգային Ֆեդերացիայի անդամ է: «Ես արև եմ տեսնում» համաշխարհային ցուցահանդեսում արժանացել է ՅՈՒՆԻՍԵՖ-ՅՈՒՆԵՍԿՕ-ի կողմից սահմանված ոսկե շքանշանի ու առաջին աստիճանի դիպլոմի: «Ոսկե վրձին» ցուցահանդեսին մասնակցելու համար, ուր ցուցադրվում էին Ռուսաստանի լավագույն նկարիչների աշխատանքեր, պարգևատրվել է Մոսկվայի մշակույթի կոմիտեի պատվոգրով: Առավել ուշագրավ են գեղանկարչի «Հայաստանի սարեր», «Կյանքի անիվ», «Արևածաղիկներ» կտավները, որոնցով էլ նա մասնակցել է ավելի քան 20 երկրների ցուցահանդեսների:

До 15 марта в центре искусств “Нарекаци” будут выставлены картины художника Николая Серобяна. Открытие его персональной выставки состоялось 2 марта. Особого внимания удостоились его холсты “Горы Армянии”, “Колесо жизни”, “Подсолнухи”, с которыми он участвовал на многих международных выставках в более чем 20 странах мира.
Николай Серобян долгие годы жил и творил в Москве. Он является членом Творческого союза России, а также членом Международной Федерации Художников ЮНЕСКО. На международной выставке “Я вижу солнце” Серобян удостоился золотой медали и диплома первой степени ЮНИСЕФ-ЮНЕСКО. На выставке “Золотая кисточка”, в которой участвуют лучшие художники России, был награжден грамотой комитета по культуре Москвы.