Մարտի 1-ից 5-ն ընկած ժամանակահատվածումարտարժույթի ներբանկային շուկայում բանկերի կողմից գնվել է 45,890,214 ԱՄՆ դոլար՝ 384.73 դրամ ԱՄՆ մեկ դոլարի դիմաց միջին փոխարժեքով, եւվաճառվել 61,687,374 ԱՄՆ դոլար` 386.49 դրամ ԱՄՆ մեկ դոլարի դիմաց միջին փոխարժեքով:
«ՆԱՍԴԱՔ ՕԷՄԷՔՍ ԱՐՄԵՆԻԱ» ԲԲԸ-ում նշված ժամանակահատվածում իրականացվել է 23,610,000 ԱՄՆ դոլարի առք եւ վաճառք` 387.34 դրամ մեկ ԱՄՆդոլարի դիմաց միջին փոխարժեքով:
Փետրվարի 22-ից 28-ն ընկած ժամանակահատվածում բանկերի կողմից դրամով տրամադրված վարկերի ծավալը կազմել է 18.4 մլրդ դրամ, իսկ ԱՄՆ դոլարով տրամադրված վարկերի ծավալը` 24.6 մլն ԱՄՆ դոլար, հաղորդում է Հայաստանի Կենտրոնական բանկի հասարակայնության հետ կապերի ծառայությունը:

5 Март 2010 - 14:56 AMT
С 1 по 5 марта на внутривалютном банковском рынке банками было куплено 45,890,214 долларов США по 384.73 драмов/1 доллар США и продано 61,687,374 долларов США по 386.49 драмов/1 доллар США.
За аналогичный период на НАСДАК ОЭМЭКС Армения было реализовано сделок по купле-продаже на сумму 23,610,000 долларов США по 387.34 драмов/1 доллар США.
С 22 по 28 февраля объем предоставленных банками драмовых кредитов составил 18.4 млрд. драм, а долларовых кредитов – 24.6 млн. долларов США, сообщает пресс-служба Центрального банка Армении.