Այսօր ՎիվաՍել-ՄՏՍ-ի բաժանորդները 3G ռոումինգից կարող են օգտվել 48 երկրի 60 օպերատորի միջոցով (3G հեռախոսի դեպքում), ինչպես նաեւ ընկերությունը պայմանագրեր է կնքել 111 GPRS ռոումինգ գործընկերների հետ 70 երկրներում եւ 79 CAMEL ռոումինգ գործընկերների հետ 51 երկրում:
«Հայկական առանձնահատկությամբ` միջազգային օպերատոր ՎիվաՍել-ՄՏՍ-ը, միջազգային ռոումինգը դարձրել է իր գործունեության կարեւորագույն ուղղություններից մեկը: ՎիվաՍել-ՄՏՍ-ի բաժանորդները բջջային կապից կարող են օգտվել ոչ միայն Հայաստանում, այլեւ երկրի սահմաններից դուրս` ամբողջ աշխարհում: Ընկերությունն օրեցօր ընդլայնում է ձայնային եւ տվյալների փոխանցման ռոումինգի սահմաններն իր հետվճարային եւ կանխավճարային բաժանորդների համար` ձեռք բերելով միջազգային ռոումինգի նոր գործընկերներ: ՎիվաՍել-ՄՏՍ-ը համագործակցում է բոլոր աշխարհամասերի օպերատորների հետ` ամենուրեք կապ ապահովելով բոլորի համար»,- արձանագրում է ՎիվաՍել-ՄՏՍ-ի գլխավոր տնօրեն Ռալֆ Յիրիկյանը:
Գործունեության առաջին իսկ օրվանից, ՎիվաՍել-ՄՏՍ-ն էապես ընդլայնել է այն երկրների աշխարհագրությունը, որտեղ իր բաժանորդները կարող են օգտվել ռոումինգի ծառայությունից` շուրջ 183 երկիր, որտեղ գործում են 402 ռոումինգ գործընկեր (ՄՏՍ խմբի ռոումինգ գործընկերներն այս ցանկում ընդգրկված չեն:): Բացի այդ` ընկերությունն ունի CAMEL ռոումինգի 79 գործընկեր 51 երկրում եւ GPRS ռոումինգի 111 գործընկեր` 70 երկրում: Աշխարհի շատ երկրներում ՎիվաՍել-ՄՏՍ-ի բաժանորդները ռոումինգ ծառայությունից կարող են օգտվել ավելի քան մեկ բջջային օպերատորի ցանցում: ՄՏՍ ընկերությանը լիարժեք ինտեգրվելուց հետո, ՎիվաՍել-ՄՏՍ-ի բաժանորդները հնարավորություն կունենան ռոումինգից օգտվել նաեւ ՄՏՍ-ի ռոումինգ գործընկերների ցանցերում:

На сегодняшний день абоненты VivaCell-МТС могут воспользоваться услугами 3G роуминга в сетях 60-и операторов в 48 странах (при наличии 3G телефона), а также компания заключила договора с 111 GPRS роуминг партнерами в 70 странах и 79 CAMEL роуминг партнерами в 51 стране. Как сообщили PanARMENIAN.Net в пресс-службе компании VivaCell, компания планирует в ближайшем будущем продолжать расширять число 3G роуминг партнеров.
«Будучи международным оператором с армянской спецификой, VivaCell-МТС сделала международный роуминг одной из приоритетных линий своей деятельности. Абоненты VivaCell-МТС могут пользоваться мобильной связью не только в Армении, но и во всем мире. ВиваСелл-МТС сотрудничает с операторами на всех континентах, обеспечивая связь везде и для всех», – заявил генеральный директор компании Ральф Йирикян.
С начала своей деятельности компания VivaCell-МТС значительно расширила географию предоставления роуминг-услуг: в настоящее время у компании 402 роуминг-партнерa в 183 странах мира (не включая роуминг-партнеров группы МТС). Кроме того, у компании есть 79 CAMEL роуминг-партнеров в 51 стране и 111 GPRS роуминг-партнеров в 70 странах. Во многих странах мира абонентам VivaCell-МТС услуги роуминга предоставляются посредством сетей более чем одного сотового оператора. После полной интеграции компании МТС абоненты VivaCell-МТС также смогут пользоваться роумингом в сетях роуминг-партнеров МТС.