Հայաստանի վարչապետ Տիգրան Սարգսյանն ընդունել է Հայաստանում Լեհաստանի նորանշանակ դեսպան Զդիսլավ Ռաչինսկուն, հաղորդում է կառավարության մամլո ծառայությունը:
Ողջունելով հյուրին` վարչապետը շնորհավորեց նրան դեսպանի պաշտոնը ստանձնելու կապակցությամբ եւ արդյունավետ գործունեություն մաղթեց: Տ.Սարգսյանը կարեւորեց Լեհաստանի վարչապետի առաջիկա այցը Հայաստան` ընդգծելով, որ այն նոր խթան կհանդիսանա հայ-լեհական հարաբերությունների զարգացման համար եւ կխթանի հետագա զարգացումը` նպաստելով փոխշահավետ համագործակցության խորացմանը:
Լեհաստանի դեսպանը բարձր է գնահատել Հայաստանի մասնակցությունը ԵՄ «Արեւելյան գործընկերության» ծրագրին` նշելով, որ դա լավ հիմք է համագործակցության ընդլայնման համար:
Կողմերն անդրադարձան տնտեսական համագործակցության մասին համաձայնագրի ստորագրմանը եւ երկկողմ հարաբերությունների ակտիվացմանը:

Премьер-министр Армении Тигран Саркисян принял новоназначенного посла Польши в Армении Здислава Рачинского, сообщает пресс-служба правительства.
Приветствуя гостя, премьер-министр поздравил его с назначением на пост посла и пожелал плодотворной деятельности. Тигран Саркисян отметил важность предстоящего визита польского премьер-министра в Армению, подчеркнув, что он придаст новый размах армяно-польским отношениям и будет стимулировать их дальнейшее развитие, способствуя углублению взаимовыгодного сотрудничества.
Посол Польши высоко оценил участие Армении в программе ЕС «Восточное партнерство», отметив, что она является прочной основой для расширения сотрудничества.
Стороны коснулись подписания Соглашения между правительствами Армении и Польши об экономическом сотрудничестве и активизации двусторонних отношений.