Հայաստանի վարչապետ Տիգրան Սարգսյանն ընդունել է Հայաստանում Լեհաստանի նորանշանակ դեսպան Զդիսլավ Ռաչինսկուն, հաղորդում է կառավարության մամլո ծառայությունը:
Ողջունելով հյուրին` վարչապետը շնորհավորեց նրան դեսպանի պաշտոնը ստանձնելու կապակցությամբ եւ արդյունավետ գործունեություն մաղթեց: Տ.Սարգսյանը կարեւորեց Լեհաստանի վարչապետի առաջիկա այցը Հայաստան` ընդգծելով, որ այն նոր խթան կհանդիսանա հայ-լեհական հարաբերությունների զարգացման համար եւ կխթանի հետագա զարգացումը` նպաստելով փոխշահավետ համագործակցության խորացմանը:
Լեհաստանի դեսպանը բարձր է գնահատել Հայաստանի մասնակցությունը ԵՄ «Արեւելյան գործընկերության» ծրագրին` նշելով, որ դա լավ հիմք է համագործակցության ընդլայնման համար:
Կողմերն անդրադարձան տնտեսական համագործակցության մասին համաձայնագրի ստորագրմանը եւ երկկողմ հարաբերությունների ակտիվացմանը:

Armenian Prime Minister Tigran Sargsyan received the newly appointed Ambassador of Poland to Armenia Zdzisław Rachinsky , press office of the RA government reported.
Welcoming the guest, the prime minister congratulated him on his appointment and wished fruitful work. Tigran Sargsyan attached importance to the forthcoming visit of Polish Prime Minister to Armenia, stressing that he will give a new dimension of the Armenian-Polish relations and will encourage their further development.
The Polish ambassador highly estimated the participation of Armenia in the EU Eastern Partnership. The officials touched upon the signing of the agreement on economic cooperation and bilateral relations between the governments of Armenia and Poland