Ընթացիկ տարվա սեպտեմբերին Երեւանում ծրագրվում է հայ-եգիպտական միջկառավարական հանձնաժողովի նիստ անցկացնել: Այդ մասին տեղի ունեցած երեք` Հայաստան-ԱՄԷ, Հայ-կատարական, հայ-եգիպտական միջկառավարական համագործակցության հանձնաժողովների հայկական կողմերի նիստում հաղորդեց հանձնաժողովների հայկական կողմի համանախագահ, ՀՀ փոխվարչապետ, տարածքային կառավարման նախարար Արմեն Գեւորգյանը:
Նրա խոսքով, եգիպտական կողմից առաջարկություն է եղել նաեւ նիստի շրջանակում գործարար համաժողով անցկացնելու վերաբերյալ: Մշակվել է նաեւ փաստաթղթերի փաթեթ` գյուղատնտեսության, կրթության եւ գիտության, մշակույթի ոլորտներում համագործակցության վերաբերյալ:
Նշվեց, որ Եգիպտոսում այս տարի նախատեսվում է նաեւ Հայաստանի մշակույթի օրերի անցկացում:
Փոխվարչապետը հանձնարարեց եգիպտական կողմից ժամկետների հստակեցումից հետո սկսել միջկառավարական հանձնաժողովի նիստի եւ գործարար համաժողովի կազմակերպման աշխատանքները, հաղորդում է ՀՀ Տարածքային կառավարման նախարարության մամլո ծառայությունը:

В сентябре текущего года в Ереване планируется проведение заседания армяно-египетской межправительственной комиссии. Об этом на заседании трех межправкомиссий сообщил сопредседатель армянской стороны комиссий вице-премьер, министр территориального управления Армен Геворкян.
По его словам, с египетской стороны поступило предложение о проведении в рамках заседания рабочего конгресса. Был также разработан пакет документов, относящихся к сотрудничеству в сферах сельского хозяйства, образования и науки, культуры.
Было отмечено, что в этом году в Египте намечается проведение дней культуры Армении.
Вице-премьер-министр поручил после уточнения сроков с египетской стороны начать работы по организации заседания межправительственной комиссии и рабочего конгресса, сообщает пресс-служба министерства территориального управления РА.