Մարտի 3-ին նախատեսված «DigiTec-ն անիվների վրա» տոնավաճառ-ցուցահանդեսն անորոշ ժամանակով հետաձգվել է : Այս մասին PanARMENIAN.Net-ին հաղորդել է Տեղեկատվական տեխնոլոգիաների հիմնարկ-ձեռնարկությունների միության (UITE) նախագահԿարեն Վարդանյանը:
«Մենք պարզել ենք, որ Հայաստանի շրջաններում դեռ պետք է ներուժ ստեղծվի, որը մեր ներկայացրած տեղնոլոգիաների պահանջն ունենա: Մեծ ջանքեր գործադրելով շրջիկ ցուցահանդեսի կազմակերպման համար, մենք սպասված արդյունքը չենք ստանում: Այդ պատճառով շատ քիչ ընկերություններ են ցանկություն հայտնել ցուցահանեսին մասնակցելու», – ասել է նա: Կարեն Վարդանյանի կարծիքով, դա կարող է կապված լինել Հայաստանի ՏՏՄ շուկայում անբավարար մրցակցության հետ, որը հիմնականում կենտրոնացված է մայրաքաղաքում` Երեւանում: Նմանատիպ միջոցառումները, բացի այս կազմակերպություններից, պահանջում են հովանավորներ:
«Մենք փորձել ենք միության ջանքերով կազմակերպել միջոցառումները, սակայն մեր ուժերը բավարար չէին» – ասել է Կարեն Վարդանյանը:
2009 թ. դեկտեմբերի 21-25-ին կազմակերպվել էր «DigiTec-ն անիվների վրա» տոնավաճառ ցուցահանդես, որի շրջանակներում ընկերությունը շրջել է Հայաստանի մի շարք քաղաքներում: Ցուցահանդեսի նպատակն է` նպաստել Հայաստանի շրջաններում տեղեկատվական եւ հաղորդակցության տեխնոլոգիաների զարգացմանն ու տարածմանը, ինչպես նաեւ ՏՏՄ ձեւավորմանը:

15 Март 2010 - 12:15 AMT
Запланированная на 3 марта выездная ярмарка-выставка “DigiTec на колесах” отложена на неопределенное время. Об этом PanARMENIAN.Net сообщил председатель Союза предприятий информационных технологий (UITE) Карен Варданян.
“Мы выяснили, что в регионах Армении еще необходимо наращивать потенциал, который будет испытывать потребность в тех технологиях, которые им предлагаются. Вкладывая большие усилия в организацию выездной выставки, мы не получаем ожидаемого эффекта. Поэтому очень немного компаний выразили желание участвовать в выставке”, – сказал он.
По мнению Карена Варданяна, это может быть связано и с недостаточной конкуренцией на рынке ИКТ в Армении, который в основном сосредоточен в столице, Ереване. Помимо этого организация подобных мероприятий требует участия спонсоров.
“Мы попытались организовать усилиями Союза, однако наших ресурсов оказалось недостаточно”, – сказал Карен Варданян.
Пилотная часть ярмарки “DigiTec на колесах” прошла 21-25 декабря 2009, в рамках которой участвующие компании побывали в ряде городов Армении. Цель выставки – способствовать развитию и распространению информационных и коммуникационных технологий в регионах Армении, а также образование в области ИКТ.