Արդշինինվեստբանկի (ASHIB) ցանկացած մասնաճյուղերում Intel Express դրամական փոխանցումների համակարգով գումարներ ուղարկող կամ ստացող հաճախորդները կարժանանան միջազգային հեռախոսակապի քարտի:
Ինչպես հաղորդում է բանկի մամլո ծառայությունը, ակցիային, որը կգործի երկու ամիս` մարտի 15-ից մինչեւ մայիսի 15-ը, մասնակից են համարվում բոլորը` անկախ Intel Express համակարգով կատարած փոխանցման գումարի չափից:
Intel Express-ն ունի 70 000 սպասարկման կետ` աշխարհի շուրջ 150 երկրներում, Արդշինինվեստբանկի հետ համագործակցությունը սկսվել է 2009թ. ամռանից:
Միջազգային դրամական փոխանցումների ոլորտում բանկը հանդիսանում է Հայաստանի բանկային համակարգի առաջարտարներից: Արդշինինվեստբանկն այսօր սպասարկում է վեց փոխանցումների համակարգեր եւ այս ոլորտում համագործակցում ռուսական Սոցգորբանկի, Ֆորա բանկի, Սբերբանկի հետ: Շուտով բանկի հաճախորդները հնարավորություն կունենան օգտվել նոր միջազգային դրամական փոխանցումների համակարգերի ծառայություններից:
Արդշինինվեստբանկի վարչության նախագահ Ներսես Կարամանուկյանի խոսքով, բանկում արդեն ձեւավորվել է բարի ավանդույթ` հաճելի անակնկալներ մատուցել դրամական փոխանցումների համակարգերից օգտվող հաճախորդներին: «Intel Express-ի հետ իրականացվող այս ակցիան հնարավորություն է տալիս մեր հաճախորդներին անվճար զրուցել արտերկրում գտնվող իրենց մտերիմների հետ»,- ավելացրել է նա:
Արդշինինվեստբանկը հիմնվել է 2002 թվականի դեկտեմբերին: 2003թ. բանկը ձեռք բերեց «Արդշինբանկ» ԲԲԸ եւ «Արմագրոբանկ» ՓԲԸ ակտիվների ու պարտավորությունների զգալի մասը` նրանց մասնաճյուղային ցանցի հետ միասին: Ներկայումս բանկն ունի 49 մասնաճյուղ ՀՀ-ում, 6 մասնաճյուղ` ԼՂՀ-ում եւ ներկայացուցչություն Փարիզում:

Клиенты ASHIB, получающие или отправляющие денежные переводы в любом из филиалов банка по системе Intel Express, получат в подарок международную телефонную карту.
Как сообщила пресс-служба банка, в акции, которая продлится два месяца (с 15 марта по 15 мая), будут участвовать все клиенты, вне зависимости от суммы, отправленной по системе денежных переводов Intel Express
Intel Express имеет 70 тыс. точек обслуживания в 150 странах мира. Сотрудничество с ASHIB началось с 2009 года.
В сфере международных денежных переводов банк является одним из лидеров банковской системы Армении и осуществляет переводы по шести системам: Contact, MoneyGram, Migom, Быстрая Почта и Intel Express, RIA. В этой сфере банк сотрудничает с российскими Соцгорбанком, Фора банком и Сбербанком.
В скором времени клиенты получат возможность пользоваться услугами новых систем денежных переводов.
По словам председателя правления ASHIB Нерсеса Караманукяна, в банке уже сформировалась добрая традиция преподносить приятные сюрпризы клиентам, пользующимся системами денежных переводов. «Акция, осуществляемая совместно с Intel Express, дает возможность нашим клиентам бесплатно общаться с их родными, находящимися за рубежом», – добавил он.