Մարտի 16-ին տեղի է ունեցել արտերկրում Լեռնային Ղարաբաղի Հանրապետության մշտական ներկայացուցիչների հանդիպումը Արցախի ներդրումային հիմնադրամի տնօրեն Կարեն Եսայանի հետ, հաղորդում է ԼՂՀ ԱԳՆ մամլո ծառայությունը:
Կարեն Եսայանը ներկայացրել է հիմնադրամի գործունեության հիմնական ուղղությունները: Միաժամանակ նա նշել է, որ համաշխարհային ֆինանսատնտեսական ճգնաժամի պայմաններում, հիմնադրամին հաջողվել է ոչ միայն իրականացնել բոլոր նախանշված ծրագրերը, այլեւ սկսել նոր ծրագրերի իրականացումը: Կանգ առնելով առկա խնդիրների վրա, որոնք պայմանավորված են, մասնավորապես, միջազգային մակարդակով հանրապետության չճանաչվածությամբ, Կարեն Եսայանը կոչ է արել դիվանագետներին աջակցություն ցուցաբերել Արցախի տնտեսության տարբեր բնագավառներում օտարերկրյա ներդրումների ներգրավման գործընթացում:
ԼՂՀ մշտական ներկայացուցիչները պատրաստակամություն են հայտնել նստավայր երկրներում ուսումնասիրել Արցախում ներդրումներ իրականացնելու իրական հնարավորությունները, հանդես եկել կոնկրետ առաջարկություններով:
Հաղորդագրության համաձայն, հանդիպմանը ներկա են եղել ԼՂՀ արտաքին քաղաքական գերատեսչության մի շարք պատասխանատու աշխատակիցներ:

A meeting between the Permanent Representatives of the Nagorno Karabakh Republic to foreign countries with Artsakh Investment Fund director Karen Yesayan took place Tuesday March 16.
At the meeting, Karen Yesayan presented main activities of the Fund. As he noted, in financial crisis circumstances, the Fund managed to achieve all goals set, as well as launched new programs.
Dwelling on problems caused by the Republic’s internationally unrecognized status, Karen Yesayan urged the diplomats to promote the process of attracting foreign investments in Artsakh economy.
The NKR Permanent Representatives expressed their readiness to investigate investment possibilities and made specific proposals.
Official representatives of the NKR Foreign Ministry participated in the meeting, NKR MFA press service reported.