«Օրանժ Արմենիա» ընկերությունը դեռեւս չի ծրագրել մոտ ապագայում մեծացնել բջջային ինտերնետի արագությունը; Այս մասին հայտարարել է ընկերության ղեկավար Բրունո Դյութուան` պատասխանելով իր Itel.am այցելուների հարցերին: «128 Մբ/վրկ` սա այն արագությունն է, որն այս պահին մեզ թույլ է տալիս միաժամանակ ապահովել ինտերնետային կապ` առանց լիմիտի, եւ բարձր որակ», – գրում է Բրունո Դյուտուան: Նա նաեւ նշել է, որ ինտերնետի տարիֆները եւ կապի այլ ծառայությունները փոփոխության ենթական չեն:
Բ. Դյութուան նշել է նաեւ, որ Օրանժը Հայաստան է ներմուծել 3G+ (3.5G) տեխնոլոգիաներ, որոնք այսօր ամենաառաջադեմ եւ լայնորեն կիրառվող են: «Այս փուլում մենք մեր ծրագրերը փոխելու մտադրություն չունենք», – ասել է «Օրանժ Արմենիայի» գլխավոր տնօրենը:
«Օրանժ Արմենիա» բջջային կապի երրորդ օպերատորը, որը France Telecom-ի մասն է, բջջային հեռախոսների եւ ինտերնետ կապի իր ծառայությունները սկսել է մատուցել 2009 թ. նոյեմբերից: Ընկերությունը ինտերնետային ծառայությունները մատուցում է USB մոդեմի միջոցով, ինչպես նաեւ Flybox մոդեմի միջոցով:

18 Март 2010 - 10:04 AMT
Компания Orange Armenia в ближайшем будущем не планирует увеличение минимальной скорости мобильного Интернета. Об этом заявил глава компании Бруно Дютуа, отвечая на вопросы посетителей своего блога. “128 Кб/сек – это та скорость, которая на данный момент позволяет нам одновременно обеспечить безлимитный доступ к Интернет и высокое качество», – пишет Бруно Дютуа. Он также отметил, что тарифы на Интернет, также как и на другие услуги связи подлежат изменениям.
Отвечая на вопрос о перспективах предоставления сотовой связи 4 поколения (4G), Бруно Дютуа заметил, что компания Orange внедрила в Армении технологии 3G+ (3.5G), которые на сегодняшний день являются новейшими широко используемыми технологиями. “На этом этапе мы не намерены менять наши планы”, – отметил генеральный директор Orange Armenia.
Третий оператор мобильной связи Orange Armenia, часть группы France Telecom, начал предоставлять услуги мобильной телефонной и Интернет-связи с ноября 2009 года. Компания предоставляет услуги по подключению к Интернет через USB-модем (тариф “Интернет сейчас”), а также посредством модема Flybox.