18 Մարտ 2010 - 11:18 AMT
«Յունիբանկ»-ն իր կողմից թողարկված U-Stream վարկային քարտերի սահմանաչափը մեծացրել է մինչեւ 5 հազար ԱՄՆ դոլար, հաղորդում է բանկի մամլո ծառայությունը:
Ինչպես նշվում է հաղորդագրության մեջ, այդ կերպ բանկը խրախուսում է «Յունիստրիմ» դրամական փոխանցումների համակարգից կանոնավոր օգտվող հաճախորդներին: Հիշեցնենք, որ U-Stream քարտը նախատեսված է «Յունիստրիմ» համակարգի մշտական հաճախորդների համար: Քարտը կարող են ձեւակերպել «Յունիստրիմ» համակարգի այն հաճախորդները, ովքեր ստացել են դրամական փոխանցումներ մեկ տարվա ընթացքում եւ չունեն բացասական վարկային պատմություն: Քարտի ստացման համար անհրաժեշտ է ներկայացնել անձնագիր, սոցիալական քարտ եւ երրորդ անձի երաշխավորություն:U-Stream վարկի առավելագույն ժամկետը կազմում է 24 ամիս, տարեկան տոկոսադրույքը` 24 տոկոս, որը հաշվարկվում է միայն հաշվի բացասական մնացորդի վրա:
Թողարկված պլաստիկ քարտերի քանակով «Յունիբանկ»-ն ընդգրկված է ՀՀ բանկային համակարգի լավագույն հնգյակում: Այս տարվա մարտի սկզբին բանկի քարտերի քանակը կազմել է մոտ 41 հազար, որից 29 հազարը բաժին է ընկել VISA միջազգային քարտերին: Նշենք նաեւ, որ POS-տերմինալների քանակով «Յունիբանկ»-ը զբաղեցնում է երկրորդ, իսկ բանկոմատների քանակով` երրորդ տեղերը:

18 Март 2010 - 11:18 AMT
Учитывая потребностипостоянных клиентов системы денежных переводов“Юнистрим, ЗАО “Юнибанк” увеличил размер лимита по кредитным картам U-Stream до 5 000 долларов, сообщает пресс-служба банка.
Как отмечается в сообщении, карту U-Stream могут оформить те клиенты банка, которые получали переводы в течение года и не имеют отрицательной кредитной истории. Максимальный срок кредита по карте U-Stream составляет24 месяцев, процентная ставка – 24% годовых, которые рассчитываются исключительно на отрицательный остаток по счету.
По количеству выпущенных пластиковых карт “Юнибанк” входит в ведущую пятерку банковской системы РА. На начало марта текущего года банком было выпущено около 41 тысяч карт, 29 тысяч из которых – международные карточки VISA. По количеству установленных в торгово-сервисных предприятиях POS-терминалов “Юнибанк” занимает второе, а по банкоматам – третье места.