19 Մարտ 2010 - 15:13 AMT
ԼՂՀ նախագահը կարեւորել է Երեւանի կոնյակի գործարանի դերը հանրապետության խաղողագործության զարգացման գործում
Արցախի Հանրապետության նախագահԲակո Սահակյանը մարտի 19-ին ընդունել է Երեւանի կոնյակի գործարանի գործադիր տնօրեն Արա Գրիգորյանին, հաղորդում է ԼՂՀ նախագահի աշխատակզմի տեղեկատվության գլխավոր վարչությունը:
Հանդիպման ընթացքումանդրադարձէկատարվել գործարանիկողմից 2009 թվականին Արցախում իրականացված աշխատանքներին եւ 2010 թվականի անելիքներին:
Երկրի ղեկավարը կարեւորելէԵրեւանի կոնյակիգործարանիդերը հանրապետության խաղողագործության զարգացման գործում` ընդգծելով, որ անհրաժեշտ է ավելի համակարգված ու երկարաժամկետ դարձնել գործարանի ներգրավվածությունը մեր տնտեսության մեջ:

19 марта президент Республики Арцах Бако Саакян принял исполнительного директора Ереванского коньячного завода Ара Григоряна, сообщает главное информационное управление аппарата президента НКР.
В ходе встречи были затронуты вопросы, связанные с программами, осуществленными заводом в Арцахе в 2009 году, и планами на 2010 год. Глава государства отметил важную роль ЕКЗ в развитии виноградарства в республике, подчеркнув необходимость более скоординированной и долгосрочной вовлеченности завода в экономику республики.