«Ամերիաբանկ» ՓԲԸ-ն ԱՄՆ Միջազգային Զարգացման Գործակալության Ֆինանսական համակարգի կայունացման (FS Share) ծրագրի շրջանակներում սկսում է Գնման հայտերի հիման վրա ֆինանսավորում (Purchase Order Financing), որը նախատեսված է ՓՄՁ-ների համար:
Բանկի մամլո ծառայության հաղորդագրության համաձայն, ծրագրի իրականացմանհամար«Ամերիաբանկ» ՓԲԸ հատկացնելու է մինչեւ 2 մլն ԱՄՆ դոլարի չափով ֆինանսավորում:
Ծրագիրը նպատակ ունի նպաստելՓՄՁ-ների վաճառքների ծավալների, եկամտի ավելացմանը եւ նոր աշխատատեղերի ստեղծմանը` շրջանառու կապիտալի ֆինանսավորման միջոցով:
Նշված ֆինանսավորումը նախատեսված է առեւտրի, սննդի արդյունաբերության, գյուղատնտեսության, տուրիզմի, տեղեկատվության տեխնոլոգիաների, էներգետիկաի ձեռնարկությունների համար, որոնց շրջանառու միջոցների ֆինանսավորումն ապահովված է հաստատված գնման հայտով կամ առուվաճառքի պայմանագրով: Ծրագիրն ուղղվելու է հաճախորդների կողմից ստորագրված պայմանագրերի կատարման համար անհրաժեշտ հումքի, վերավաճառքի ենթակա արտադրանքի գնման, փաթեթավորման եւ/կամ արտադրական այլ ծախսերի ֆինանսավորմանը:
Ներկայացված ծրագրի իրագործումնէապեսկնպաստի ՀՀ-ում ՓՄՁ-ների զարգացմանը, վաճառքի ծավալների եւ եկամտի զգալի ավելացմանը, ինչպես նաեւ նոր աշխատատեղերի ստեղծմանը:

23 Март 2010 - 12:17 AMT
ЗАО «Америабанк» в рамках Программы стабилизации финансовой системы (FS Share) Агентства международного сотрудничества США (USAID) приступает к реализации услуги финансирования (Purchase Order Financing) на основе закупочной заявки, которая предназначена для малого и среднего бизнеса Армении.
Согласно сообщению пресс-службы банка, для реализации программы «Америабанк» предоставит финансирование до $ 2 млн.
Программа преследует цель содействовать объемам продаж МСБ, увеличения их доходов и создания новых рабочих места посредством финансирования оборотного капитала.
Услуга представляет собой финансирование оборотных средств, что обеспечено установленной закупочной заявкой или договором о продаже. Суть услуги заключается в финансирование сырья, упаковки, покупки продукции, подлежащей перепродаже и других производственных расходов, необходимых для выполнения соглашений, подписанных клиентами банка.
Финансирование предназначено для торговых организаций и компаний, работающих в сферах пищевой промышленности, сельского хозяйства, туризма, IT и энергетики.