24 Մարտ 2010 - 07:40 AMT
Լիբանանում Հայաստանի դեսպան Աշոտ Քոչարյանը հանդիպել է Լիբանանի զբոսաշրջության նախարար Ֆադի Աբուդին, հաղորդում է ՀՀ ԱԳՆ մամլո ծառայությունը:
Զրուցակիցները քննարկել են զբոսաշրջության ոլորտում երկու երկրների համագործակցության հեռանկարները: Նրանք համոզմունք են հայտնել, որ Հայաստանի եւ Լիբանանի բարեկամական հարաբերություններն ու Բեյրութի եւ Երեւանի միջեւ օդային ուղիղ կապի առկայությունը լավ հնարավորություն են ստեղծում փոխայցելությունների իրականացման, տուրիստական փաթեթների պատրաստման, գործարար համաժողովների, մշակութային օրերի կազմակերպման ու անցկացման համար:
Նախարար Աբուդը պատրաստակամություն է հայտնել հրավիրելու հայաստանցիիր գործընկերներին եւ տուրիստական գործակալությունների ղեկավարներին համագործակցության հնարավոր մեխանիզմները քննարկելու նպատակով: Նախարարը բարձր է գնահատել հայ համայնքի ակտիվ ներգրավվածությունն ու դերակատարությունը Լիբանանի քաղաքական եւ հասարակական կյանքում:

24 Март 2010 - 07:40 AMT
Посол Армении в Ливане Ашот Кочарян встретился с министром туризма Ливана Фаддием Аббоуди, сообщает пресс-служба МИД Армении.
В ходе встречи стороны обсудили перспективы сотрудничества в сфере туризма между двумя странами. При этом они выразили уверенность, что существующее воздушное сообщение между Ереваном и Бейрутом служит хорошим фактором для реализации посещений, подготовке турпакетов и бизнес-форумов, а также проведению совместных дней культуры.
Со своей стороны Фадди Аббоуд выразил готовность, пригласить армянских партнеров- бизнесменов и руководителей турагентств для обсуждения возможных механизмов сотрудничества. Министр туризма также высоко оценил вовлеченность представителей армянской Диаспоры в политическую и общественную жизнь Ливана.