«Բոգդան» կորպորացիան 2010-ի մարտին դիստրիբյուտորային համաձայնագիր է ստորագրել սեփական Bogdan 2310 pick-up մեքենան Հայաստան արտահանելու մասին: Պայմանագիրը ստորագրվել է «Կարկոմավտո» ՍՊԸ-ի (Երեւան) հետ, հաղորդում է autocentre.ua:
Այս տարվա ընթացում Հայաստան է արտահանվելու Bogdan 2310 pick-up-ի 150 մեքենա: Մեքենաների առաջին խումբը (12 հատ), ինչպես ենթադրվում է, ուղարկվելու է այս ամիս:
Այսօր «Բոգդան» կորպորացիան արդեն Bogdan 2310 pick-up-ի երկու ներկայացուցչություն ունի Ռուսաստանում: Ընթացիկ տարվա փետրվարին ստորագրվել են դիստրիբյուտորային համաձայնագրեր «Սիտեմա Ավտո» եւ «Ավտոտորմարկետ» ընկերությունների հետ: Ռուսաստանում մեքենաների մանրածախ վաճառքը մեկնարկել է 2010-ի մարտի 22-ից:
«Բոգդան» ընկերությունը նախատեսում է 2010-ին մեծացնել մարդատար մեքենաների թողարկումը 2009-ի համեմատությամբ 57 տոկոսով, այդ թվում արտահանման քաղաքականության իրագործումը հաշվի առնելով:

Корпорация «Богдан» в марте 2010 года подписала дистрибьюторское соглашение об экспорте собственного автомобиля Bogdan 2310 pick-up в Армению. Договор подписан с компанией ООО «Каркомавто» (Ереван), сообщает autocentre.ua
До нынешнего года в Армению будет экспортировано не менее 150 авто Bogdan 2310 pick-up. Первая партия автомобилей (12 шт.), как предполагается, будет отправлена уже в этом месяце.
На сегодня корпорация «Богдан» уже имеет двух дистрибьюторов Bogdan 2310 pick-up в России. В феврале текущего года были подписаны дистрибьюторские соглашения с компаниями «Система Авто» и «Автотормаркет». Розничные продажи авто в России стартовали 22 марта 2010 года.
Корпорация «Богдан» планирует в 2010 году увеличить выпуск легковых автомобилей почти на 57% в сравнении с 2009 годом – до 22,6 тыс. единиц, в том числе с учетом реализации экспортной политики.