Թուրքմենստանի պատվիրակությունը` Նախարարների կաբինետի նախագահի տեղակալ Խըդըր Սապարլիեւի գլխավորությամբ Հայաստան կժամանի ապրիլի 4-10-ը կայանալիք գործարար համաժողովին եւ տեքստիլ ու գորգագործության ցուցահանդեսին մասնակցելու համար: Այդ մասին PanARMENIAN.Net-ի թղթակցին հաղորդեցին Զարգացման հայկական գործակալությունից:
Աղբյուրի համաձայն, ցուցահանդեսի պաշտոնական բացումը ծրագրված է ապրիլի 8-ին ՀՀ կառավարության տան ցուցասրահում: Բացի դրանից, ապրիլի 9-ին ՀՀ կառավարության տան նիստերի դահլիճում շահագրգռված կողմերի մասնակցությամբ տեղի կունենա գործարար համաժողով:

Делегация из Туркменистана во главе с заместителем председателя Кабинета министров Хыдыром Сапарлыевым прибывает в Армению для участия с 4-10 апреля в бизнес-форуме и выставке текстильной и ковровой продукции. Об этом корреспонденту PanARMENIAN.Net сообщили в Армянском агентстве развития.
Согласно источнику, официальное открытие выставки запланировано на 8 апреля в выставочный зале дома правительства РА. Помимо этого, 9 апреля состоится бизнес-форум в конференц-зале дома правительства РА с участием заинтересованных сторон.