25 Մարտ 2010 - 12:58 AMT
Հայաստանում անցկացվում է սոցիալական պատասխանատվության ISO 26000 ստանդարտի կիրառման վերաբերյալ սեմինար
Երեւանում մեկնարկել է երկօրյա սեմինար, որի նպատակն է հայկական ձեռնարկատերերին ծանոթացնել ISO 26000-ի հիմունքներին, որը սահմանում է սոցիալական պատասխանատվության ուղղությամբ ղեկավարման սկզբունքները, հաղորդում է Հայաստանի էկոնոմիկայի նախարարության մամլո ծառայությունը:
Մարտի 25-26-ի ընթացքում Ստանդարտացման միջազգային կազմակերպության ներկայացուցիչ Մարտին Նեուրեյտորը (Ավստրիա) հայկական ընկերությունների ներկայացուցիչներին կծանոթացնի ISO 26000-ի հիմունքներին: Սեմինարի ընթացքում որոշվելու են դրանց կիրառման հետագա քայլերը, որի հիման վրա մշակվելու է ռազմավարություն եւ ձեռնարկ` սոցիալական պատասխանատվությունն իրականացնելու համար:
Սեմինարի կազմակերպիչներ են հանդես գալիս Հայաստանի ստանդարտների ազգային ինստիտուտը եւ Ստանդարտացման միջազգային կազմակերպությունը`Հայաստանի էկոնոմիկայի նախարարության աջակցությամբ:
ISO 26000 միջազգային ստանդարտը կոչված է ողջ աշխարհում խրախուսելու սոցիալական պատասխանատվության զարգացումը: ISO 26000-ում ամրագրված ղեկավարման հրահանգները հիմնվում են պետական եւ մասնավոր ոլորտներում գոյություն ունեցող սոցիալական պատասխանատվության լավագույն փորձի վրա: Այդ պատճառով այս ստանդարտը պետք է օգտակար լինի էկոնոմիկայի բոլոր սեկտորներում:

25 Март 2010 - 12:58 AMT
В Ереване стартовал двухдневный семинар, посвященный ознакомлению армянских предпринимателей основам ISO 26000, который определяет руководящие принципы по вопросам социальной ответственности, сообщает пресс-служба Министерства экономики Армении.
В течение 25-26 представитель Международной организации по стандартизации (ISO) Мартин Неурейтор (Австрия) ознакомит представителей армянских компаний с основами ISO 26000, будут определены дальнейшие шаги по его применению, на основе чего будет разработана стратегия и пособие для реализации социальной ответственности.
Организаторами семинара выступают Национальный институт стандартов Армении и Международной организации по стандартизации (ISO) при поддержке Министерства экономики Армении.
Международный стандарт ISO 26000 призван поощрять развитие социальной ответственности во всем мире. Руководящие указания, прописанные в ISO 26000, опираются на лучшую практику, существующую в государственных и частных сферах социальной ответственности. Поэтому этот стандарт призван быть полезным организациям из всех секторов экономики.