Մարտի 22-ից 26-ն ընկած ժամանակահատվածում արտարժույթի ներբանկային շուկայում բանկերի կողմից գնվել է 63,697,653 ԱՄՆ դոլար` 396.46 դրամ ԱՄՆ մեկ դոլարի դիմաց միջին փոխարժեքով, եւ վաճառվել 60,310,692 ԱՄՆ դոլար` 398.43 դրամ ԱՄՆ մեկ դոլարի դիմաց միջին փոխարժեքով:
«ՆԱՍԴԱՔ ՕԷՄԷՔՍ ԱՐՄԵՆԻԱ» ԲԲԸ-ումնշվածժամանակահատվածում իրականացվելէ 16,250,000 ԱՄՆդոլարի առք եւվաճառք` 393.59 դրամ մեկԱՄՆդոլարի դիմացմիջինփոխարժեքով:
Նույն ժամանակահատվածումմիջբանկային շուկայում իրականացվել է 305,000 ԱՄՆ դոլարի առք եւ վաճառք` 398.52 դրամ մեկ ԱՄՆ դոլարի դիմաց միջին փոխարժեքով:
Մարտի 15-ից 21-ն ընկած ժամանակահատվածում բանկերի կողմից դրամով տրամադրված վարկերի ծավալը կազմել է 17.9 մլրդ դրամ, իսկ ԱՄՆ դոլարով տրամադրված վարկերի ծավալը` 23.8 մլն ԱՄՆ դոլար, հաղորդում է ՀՀ ԿԲ հասարակայնության հետ կապերի ծառայությունը:

26 Март 2010 - 12:50 AMT
С 22 по 26 марта на внутривалютном банковском рынке банками было куплено 63,697,653 долларов США по 396.46 драмов/1 доллар США и продано 60,310,692 долларов США по 398.43 драмов/1 доллар США.
За аналогичный период на НАСДАК ОЭМЭКС Армения было реализовано сделок по купле-продаже на сумму 16,250,000 долларов США по 393.59 драмов/1 доллар США.
В то же время на межбанковском рынке было реализовано сделок по купле-продаже на общую сумму 305,000 по 398.52 драмов/1 доллар США.
С 15 по 21 марта объем предоставленных банками драмовых кредитов составил 17.9 млрд. драм, а долларовых кредитов – 23.8 млн. долларов США, сообщает пресс-служба Центрального банка Армении.