Հայաստանի վարչապետ Տիգրան Սարգսյաննուրբաթ օրնընդունել էՀամաշխարհայինբանկիԶարգացման քաղաքականության վարկային ծրագրի առաքելության խմբի անդամներին` ղեկավար Պեդրո Ռոդրիգեսի եւ Համաշխարհային բանկի երեւանյան գրասենյակի ղեկավար Արիստոմենե Վարուդակիսի գլխավորությամբ, հաղորդում է կառավարության տեղեկատվության եւ հասարակայնության հետ կապերի վարչությունը:
Հանդիպման ընթացքում քննարկվել են ընդհանուր հետաքրքրություն ներկայացնող մի շարք հարցեր ՀՀ կառավարության եւ Համաշխարհային բանկի միջեւ փոխհամագործակցության հետագա ընդլայնման եւ համատեղ ծրագրերի իրականացման վերաբերյալ:
Համաշխարհային բանկի խումբը (ՀԲ) կամ Համաշխարհային բանկը բազմակողմանի վարկային հաստատություն է, որը բաղկացած է մի քանի միմյանց հետ սերտ կապված ֆինանսական ինստիտուտներից, որոնց ընդհանուր նպատակը զարգացած երկրների ֆինանսական օգնության ճանապարհով զարգացող պետությունների բարեկեցությունը բարձրացնելն է:

26 Март 2010 - 13:15 AMT
Премьер-министр Армении Тигран Саркисян принял в пятницу членов группы Кредитной программы политики развития Всемирного банка во главе с ее руководителем Педро Родригесом и главой ереванского офиса ВБ Аристомене Варудакисом, сообщает пресс-служба правительства.
В ходе встречи был обсужден ряд вопросов, представляющих взаимный интерес относительно дальнейшего расширения сотрудничества между правительством Армении и ВБ.
Группа Всемирного банка (ВБ) или Всемирный банк — многостороннее кредитное учреждение, состоящее из нескольких тесно связанных между собой финансовых институтов, общей целью которых является повышение уровня жизни развивающихся государств путем финансовой помощи развитых стран.