Մարտի 23-ին Վիեննայում ՄԱԿ-ի Արդյունաբերական զարգացման կազմակերպության (UNIDO) Գլխավոր տնօրեն Կանդեհ Յումկելան եւ Վիեննայում Միջազգային կազմակերպություններում ՌԴ մշտական ներկայացուցիչ, դեսպան Ալեքսանդր Զմեեւսկին ստորագրեցին ՌԴ կողմից ֆինանսավորվող 2.2 մլն ԱՄՆ դոլար արժողությամբ «UNIDO-ի ներդումների եւ տեխնոլոգիաների խրախուսման գրասենյակների ցանցի հիմնում (ITPO) Եվրասիական տնտեսական համայնքի (EurAsEc) անդամ երկրներում եւ Հայաստանում» եռամյա ծրագիրը: Այդ մասին PanARMENIAN.Net-ին հայտնել է ՀՀ ԱԳՆ մամլո ծառայությունը:
Ստորագրման արարողությանը ներկա էին EurAsEc-ի երկրների եւ Հայաստանի մշտական ներկայացուցիչները, UNIDO աշխատակիցներ:
Ծրագրի հիմնական նպատակն է` ստեղծել դեպի EurAsEc-ի երկրներ եւ Հայաստան ներդրումների հոսքի աճի համար բարենպաստ միջավայր, ավելացնել բարձր տեխնոլոգիաների եւ ներդրումների հոսքը դեպի արդյունաբերական հատված, աջակցել տեխնոլգիաների վրա հիմնված ձեռնարկությունների հիմնմանը:
UNIDO-ի ծառայություններն ուղղվելու են կառավարություններին, հանրային եւ մասնավոր հաստատություններին, տեղական ձեռնարկություններին եւ ներդրողներին աջակցմանը:
ՄԱԿ-ի Արդյունաբերական զարգացման կազմակերպությունը (UNIDO) ՄԱԿ-ի մասնագիտացված հաստատություն է, որի ջանքերն ուղղված են արդյունաբերական զարգացման միջոցով աղքատության դեմ պայքարին:

27 March 2010 - 10:31 AMT
Director-General of the United Nations Industrial Development Organization (UNIDO) Kandeh Yumkella and Residential Ambassador of the Russian Federation to the IAEA and other Vienna-based IOs Alexander Zmeyevskiy signed on March 23 a three year program aimed at creation of UNIDO Investment and Technology Promotion Offices (ITPO) Network in the EurAsEC (Eurasian Economic Community) member countries and Armenia amounting to USD 2.2 million, press office of the Foreign Affairs Ministry told PanARMENIAN.Net.
According to the report, the signing ceremony was attended by permanent representatives of EurAsEC countries and Armenia, UNIDO employees.
The program is aimed to create enabling environments for investments in EurAsEC countries and Armenia, in particular for the industrial sector.
United Nations Industrial Development Organization (UNIDO) is the specialized agency of the United Nations that promotes industrial development for poverty reduction, inclusive globalization and environmental sustainability.