29 Մարտ 2010 - 07:48 AMT
Ընդլայնելով չվերթերի աշխարհագրությունը` «Արմավիա» ավիաընկերությունը մարտի 28-ին «Զվարթնոց» օդանավակայանում ներկայացրել է Երեւան-Թել-Ավիվ- Երեւան չվերթը:
Ավիաընկերության նախագահ Միխայիլ Բագդասարովի խոսքերով, կանոնավոր չվերթը թույլ կտա ակտիվացնել երկու երկրների միջու կապերը եւ զգալիորեն հեշտացնել Հայաստանի քաղաքացիների մուտքն Իսրայել: Բագդասարովը հույս հայտնեց, որ հետաքրքրությունը երկկողմանի է, իսկ Հայաստանի պատմամշակութային վայրերը կհետաքրքրեն Իսրայելի քաղաքացիներին:
Ինչպես նշել է ընկերության կոմերցիոն տնօրեն Էդգար Կարապետյանը, չվերթերն իրականացվելու են շաբաթը երկու անգամ` հինգշաբթի եւ կիրակի օրերին A-320 եւ A-319 ինքնաթիռներով: Տոմսերի արժեքը երկու ուղղություններով կազմում է շուրջ 350 եվրո: Թռիչքի տեւողությունը 2 ժամ է, ինչը զգալիորեն կրճատում է ուղեւորների ժամանակը, որոնք ստիպված էին մինչ այդ թռչել Թբիլիսիից:
«Արմավիա» ավիաընկերության առաջին ինքնաթիռը Երեւանից Թել-Ավիվ թռել է 60 ուղեւորով, հաղորդում է ընկերության մամլո ծառայությունը

29 Март 2010 - 07:48 AMT
Расширяя географию своих полетов, авиакомпания «Армавиа» 28 марта в аэропорту «Звартноц» презентовала рейсаЕреван–Тель–Авив –Ереван.
По словам президента авиакомпании Михаила Багдасарова, регулярный рейс позволит активизировать контакты между двумя странами и значительно облегчит гражданам Армении поездку в Израиль. При этом Михаил Багдасаров выразил надежду, что интерес будет двусторонним, а культурно-исторические места Армении заинтересуют граждан Израиля.
Как отметилкоммерческий директор компании Эдгар Карапетян, рейсы будут осуществляться два раза в неделю – в четверг и в воскресенье самолетами А-320 и А-319. Стоимость билетов составляет около 350 евро в оба направления. Время полета – до 2 часов, что значительно сокращает время пассажирам, которые вынуждены были до этого времени вылетать из Тбилиси.
Из ЕреванавТель-Авив первый самолет авиакомпании «Армавиа» вылетел с более чем 60 пассажирами на борту, сообщает пресс-служба компании.