29 Մարտ 2010 - 14:13 AMT
«Յունիբանկը» համալրել է կանոնադրական կապիտալը 2,8 մլրդ դրամով, հասցնելով այն 11,4 մլրդ դրամի: Կապիտալի համալրումն անհրաժեշտ էր բանկին 2010թ.-ին 35 տոկոսով վարկային ներդրումների ծավալների ավելացման նպատակով, հաղորդում է բանկի մամլո ծառայությունը: «Այս տարի «Յունիբանկի» վարկային ներդրումներըկկազմեն 90 մլրդ դրամ: Բանկը նախատեսում է նման արդյունքի հասնել գործունեության ծավալների ընդլայնմանշնորհիվ` ինչպես մանրածախ, այնպես էլ` կորպորատիվ վարկավորման ոլորտներում»,- նշվում է հաղորդագրության մեջ:
2009թ.-ի արդյունքներով «Յունիբանկն» ընդհանուր վարկային ներդրումների ծավալովՀՀ բանկային համակարգում զբաղեցրել է հինգերորդ տեղը: Արդյունաբերության ոլորտին ուղղված վարկային ներդրումների ծավալով բանկը զբաղեցրել է առաջին, հիփոթեքային վարկավորման ծավալով` երկրորդ, ավտովարկավորման ծավալով` առաջին տեղերը:

29 Март 2010 - 14:13 AMT
ЗАО «Юнибанк» увеличил уставный капитал на 2,8 млрд драмов, доведя его 11,4 млрд. драмов, сообщает пресс-служба банка.
Пополнение капитала было необходимо «Юнибанку» для увеличения кредитного портфеля в 2010 годуна 35%. К концу года объем кредитных вложений банка составит90 млрд. драмов. «Юнибанк» рассчитывает достигнуть такого результата за счет развития кредитования как розничных, так и корпоративных клиентов», – отмечается в сообщении.
Банк продолжит осуществлять клиентоориентированную кредитную политику, в рамках которой разрабатываются кредитные программы для клиентов с разными потребностями и возможностями. Кредитныепрограммы банкадопускают досрочное погашение кредитов, без каких – либо ограничений или применений штрафов.
Акционером основанного в октябре 2001 года «Юнибанка» является «Рипатонсо Холдингс Лимитед» (100%). Банк является участником программы IFAD по содействию внедрения инвестиций в сельские местности, участником программы международного банка ABN AMRO по управлению рисками, а также участником программы Национального центра по содействию развития среднего и малого бизнеса.