30 Մարտ 2010 - 10:51 AMT
Երեւանում կայացել է Ռուսաստանում եւ ԱՊՀ-ում ծրագրային ապահովման խոշորագույն դիստրիբյուտոր MONT ընկերությունների խմբի հայկական ներկայացուցչության բացումը: ՀՀ էկոնոմիկայի փոխնախարար Արա Պետրոսյանը ՀՀ կառավարության անունից ողջունել է ռուսական ընկերության մուտքը հայկական շուկա:
«Էկոնոմիկայի նախարարությունը, որը համակարգում է տեղեկատվական տեխնոլոգիաների (ՏՏ) ոլորտը Հայաստանում, պատրաստակամություն է հայտնում աջակցել MONT ընկերությանը»,- նշել է Արա Պետրոսյանը: «Ոչ մեկի համար գաղտնիք չէ, որ ՏՏ ոլորտը ցանկացած պետության զարգացման առանցքային գործոններից է: Մենք հուսով ենք, որ տարբեր շրջաններում աշխատելու մեր 20-ամյա փորձը նոր խթան, նոր փուլ կհանդիսանա հայկական շուկայի համար, ինչը թույլ կտա մեզ բոլորիս ավելի հաջողակ լինել եւ քաղաքակիրթ շուկա կառուցել Հայաստանի ՏՏ ոլորտում»,- բացման արարողության ժամանակ ասել է MONT փոխնախագահ Իվան Երմակովը:
Իր հերթին, MONT-Հայաստանի գլխավոր տնօրեն Ռուբեն Եսայանը ներկայացրեց ընկերության երեւանյան գրասենյակի թիմը: «MONT-ի հայկական ներկայացուցչության գործունեությունը զարգանալու է ժամանակով ստուգված MONT կորպորատիվ չափորոշիչներին համապատասխան, իսկ այդ գործունեության արդյունքները, հուսով եմ, ծառայելու են Հայաստանին եւ նպաստելու են ինչպես ոլորտի զարգացմանը, այնպես էլ բյուջեին»,- ասել է Եսայանը:
Երեւանում ներկայացուցչություն բացելու որոշումն ընկերության բիզնեսի զարգացման գլոբալ ռազմավարության մասն է: MONT-ի ներկայացուցչությունները 4000-ից ավել են եւ ընդգրկում են Ռուսաստանի եւ ԱՊՀ երկրների ողջ տարածքը: Ընկերության մասնաճյուղերը եւ ներկայացուցչություններն աշխատում են Ռուսաստանի 20 քաղաքներում, ինչպես նաեւ ԱՊՀ 12 մասնաճյուղերում:
Հայաստանում MONT-ը տարածում է Microsoft-ի, Symantec-ի, ABBY-ի, ADOBE-ի, ESET-ի, «Կասպերսկու լաբորատորիայի» ծրագրային ապրանքները: MONT-ն արդեն մտել է «Տեղեկատվական տեխնոլոգիաների ընկերությունների միության» կազմ, որի մեջ մտնում են 32 կազմակերպություններ:

30 Март 2010 - 10:51 AMT
Открытие армянского представительства крупнейшего дистрибьютора программного обеспечения в России и СНГ Группы компаний MONT состоялось в Ереване. Заместитель министра экономики РА Ара Петросян поприветствовал вхождение российской компании на армянский рынок от имени правительства РА. “Министерство экономики, координирующее сферу информационных технологий Армении, подтверждает свою готовность содействовать компании MONT”, – отметил замминистра экономики. “Ни для кого не секрет, что сфера ИТ является одним из ключевых факторов развития любого государства. Мы надеемся, что наш 20-летний опыт работы в различных регионах привнесет новый импульс, новый этап на армянский рынок, что позволит всем нам быть более успешными и построить цивилизованный рынок ИТ в Армении», -сказал на церемонии открытия вице-президент MONT Иван Ермаков.
В свою очередь генеральный директор MONT-Армения Рубен Есаян представил команду ереванского офиса компании. “Деятельность армянского представительства MONT будет развиваться в строгом соответствии с проверенными временем корпоративными стандартами MONT, а результаты этой деятельности, надеюсь, послужат на благо Армении и будут способствовать как развитию сферы, так и существенным поступлениям в бюджет”, – сказал Рубен Есаян.
Решение об открытии представительства в Ереване является частью глобальной стратегии развития бизнеса компании. Дилерская сеть MONT насчитывает более 4000 организаций и охватывает всю территорию России и бывших союзных республик. Филиалы и представительства компании работают в 20-ти городах России, а также в 13 филиалах по СНГ.
В Армении MONT распространяет программные продукты Microsoft, Symantec, ABBY, ADOBE, ESET, «Лаборатории Касперского» и многих других поставщиков, с которыми работает MONT. Группа компаний MONT уже вошла в состав “Союза компаний информационных технологий”, куда по последним данным входят 32 организации.