Մարտի 29-ից ապրիլի 2-ն ընկած ժամանակահատվածում արտարժույթի ներբանկային շուկայում բանկերի կողմից գնվել է 57,922,368 ԱՄՆ դոլար` 397.72 դրամ ԱՄՆ մեկ դոլարի դիմաց միջին փոխարժեքով, եւ վաճառվել 80,843,054 ԱՄՆ դոլար` 400.30 դրամ ԱՄՆ մեկ դոլարի դիմաց միջին փոխարժեքով:
«ՆԱՍԴԱՔ ՕԷՄԷՔՍ ԱՐՄԵՆԻԱ» ԲԲԸ-ում նշված ժամանակահատվածում իրականացվել է 19,610,000 ԱՄՆ դոլարի առք եւ վաճառք` 401.46 դրամ մեկ ԱՄՆ դոլարի դիմաց միջին փոխարժեքով:
Նույն ժամանակահատվածում միջբանկային շուկայում իրականացվել է 205,000 ԱՄՆ դոլարի առք եւ վաճառք` 397.07 դրամ մեկ ԱՄՆ դոլարի դիմաց միջին փոխարժեքով:
Մարտի 22-ից 28-ն ընկած ժամանակահատվածում բանկերի կողմից դրամով տրամադրված վարկերի ծավալը կազմել է 18.7 մլրդ դրամ, իսկ ԱՄՆ դոլարով տրամադրված վարկերի ծավալը` 30.3 մլն ԱՄՆ դոլար, հաղորդում է Հայաստանի Կենտրոնական բանկի մամլո ծառայությունը:

2 Апрель 2010 - 11:54 AMT
С 29 марта по 2 апреля на внутривалютном банковском рынке банками было куплено 57,922,368 долларов США по 397.72 драмов/1 доллар США и продано 80,843,054 долларов США по 400.30 драмов/1 доллар США.
За аналогичный период на НАСДАК ОЭМЭКС Армения было реализовано сделок по купле-продаже на сумму 19,610,000 долларов США по 401.46 драмов/1 доллар США.
В то же время на межбанковском рынке было реализовано сделок по купле-продаже на общую сумму 205,000 по 397.07 драмов/1 доллар США.
С 22 по 28 марта объем предоставленных банками драмовых кредитов составил 18.7 млрд. драм, а долларовых кредитов – 30.3 млн. долларов США, сообщает пресс-служба Центрального банка Армении.